Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Od Adolf-Nossberger-Hütte k Lienzer Hütte přes Niedere Gradenscharte

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Harald Herzog
Fotografie
Chata Adolf Nossbergerhütte, Autor: Harald Herzog
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: nevím
Délka trasy: 5.7km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Od chaty k chatě putují lidé v pohoří Schobergruppe rádi a tak se na ní vyskytuje hodně turistů. Po krátkém výstupu od Nossbergerhütte se dorazí k Eissee u Niedere Gradenscharte. Odtud je výhled přes Gradental a je možno vidět v dálce ledovec Hohe Sonnblicku. Na druhé straně Scharte se dají v dálce rozeznat Liezener Dolomiten. Na druhé straně údolí se nachází řada vrcholů a špic, z nichž nejvyšší je Alkuser Rotspitze s výškou 3.053 m.

Nossbergerweg 916 spojuje Adolf-Nossberger-Hütte s Lienzer Hütte a je přechodem, který spojuje široký kar Gradentalu s údolím Debanttal. Jedinečnost průrev, které jsou na obou stranách strmé, se ukazuje u Niedere Grandenscharte ve srovnání s svými sousedy, Hohe Gradenscharte, Klammerscharte a Hornscharte, velmi málo. Ale i tak je třeba při výstupu překonat dobrých 300 výškových metrů, avšak je to zřídka namáhavé. Sestup z Niedere Gradenscharte je pak zmírněn jištěním lanem, a vede přes snižující se Steinkar dolů do Debanttalu. Haldy štěrku se střídají s travnatými svahy, a pak už je brzy vidět chata Lienzer Hütte v údolí.

Popis cesty Od Adolf-Nossberger-Hütte se nejprve postupuje po Nossbergerweg částečně směrem na Klammerscharte, ale brzy se jde doleva ve směru hladkých svahů pod Gradenscharte. Dobře značená cesta je na začátku příkrá, pak se až k průrvě zplošťuje. Napravo jde neznačená cesta ke Keeskopfu. Eissee se obejde po levé jižní straně až k tabuli, které ukazuje cestu do ledovcového kotle. Tam je hned pár metrů s jištěním lanem, které vedou do kotle Steinkar. Po cestě v široké pravotočivé zatáčce se dojde k vyhlídce s lavičkou a křížem. Odtud je již Lienzer Hütte 1.977 m vidět, a dá se k ní lehce dostat přes svahy porostlé loukami.

Začátek túry Adolf-Nossbeger-Hütte 2.488 m

Cíl túry Lienzerhütte 1.977 m

Vybavení Alpinistické vybavení

Bezpečnostní pokyny Pozor za mokra a špatné viditelnosti. Výstup k průrvě je po hladkých kamenech a proto za mokra eventuelně kluzký.

Označení cesty 916, 918

Parkování:

Příjezd: Autobus Národního parku jede až k parkovišti na 1.660 m.

Autobus pošty má zastávku v Putschallu před hostincem na Durchfahrtstras­se B107.

Doporučujeme použití autobusů Národního parku.

Autem: Z Lienzu na B107 přes Winkelrn až ke Grosskirchheimu a dále do Putschallu. V něm mezi kaplí a hostincem zabočit doleva a podle značení k parkovišti Gratental/Nos­sbergerhütte. Po silnici, která je z počátku ještě asfaltovaná, pokračovat k parkovišti. Tam zaparkovat.

Parkování: Na parkovišti Gradental je k dispozici cca 40 parkovacích mís­t.

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

3:00 – 4:00 h

Čísla map:
Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

2014

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK