Pěší turistika | Na Seethalerhütte od stanice Südwandbahn

Přechod od horské stanice Südwandbahnu k Seethalerhütte je krásné putování po ledovci, které by se ale nemělo podcenit. Přechod k Seethalerhütte ze stanice Südwandbahnu trvá krátce, jeto ale krajinně velmi krásný zážitek. Ledovcový svět Dachsteinu je vlastně ideální pro první zážitky se zledovatělou plochou. Ne náhodou se zde celé léto konají na chatách alpinistické kurzy. Mohutná hmota Dachsteinu s téměř 3000 metry je nádhernou kulisou i tehdy, když na ni nemůžeme nebo nechceme vystoupat.
Harald Herzog: „Při krásném počasí je terasa Seethalerhütte oblíbeným místem pro pěkný výhled.“
Popis cesty Od horské stanice Hunnerkogelbahn se postupuje podle značení pro lyžařské túry, které se táhne severozápadním směrem na mohutný Dirndlkolk. Potom pokračovat zákrutou směrem na Dachstein k chatě.
Začátek túry Horská stanice Südwandbahn
Cíl túry Seethalerhütte Dachsteinwarte
Vybavení Vybavení na ledovce s cepínem a lanem.
Bezpečnost Na podzim zde může vzniknout hodně malých i větších trhlin.
Ve vlastním zájmu vás žádáme, abyste tento ledovec nepodceňovali a odpovídajícně se vybavili mačkami a vybavením na ledovce.
Příjezd Ze Schladmingu do Ramsau autobusem č. 960. Na výstupní stanici se doptejte, prosím, v autobuse.
Z Ramsau přes Mautstrasse na parkoviště Düdwandbahn
Parkoviště je dostatečně velké pro několik stovek hostí.
Chata Seethalerhütte Dachsteinwarte
ne
1:00 h
Mapa Alpenvereinu 14 Dachstein 1. 25.000
2013
Komentáře k této trase

Trasy a cesty v okolí
V okolí najdete
Webkamery v okolí
© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK