Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Jahňačí štít

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Filip Seitl
Obtížnost: těžká
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 20.14km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Jahňací štít je jeden z odlehlejších tatranských vrcholů. Nachází se ve východní části Vysokých Tater a lze se na něj dostat po žluté značce od Chaty pri Zelenom plese.

My jsme trasu pojali trochu obšírněji, a to tak, že naším výchozím i cílovým místem byla Tatranská Lomnica.

Z Tatranské Lomnice (850 m) jsme vyjeli lanovkou na Skalnaté pleso (1751 m). Odtud po červené stezce jsme vystoupali na Huncovu vyhlídku (1877) skýtající výhledy zpět na pleso a na Lomnický hřeben. Dále jsme pokračovali do Sedla pod Svišťovkou (2023 m) a na Velkou Svišťovku (2037,6 m). Samotný vrchol je od sedla vzdálen ani ne 100 m a je jen malou úpravou nadmořské výšky. Po cestě ze Skalnatého plesa se po levé straně postupně otevírá výhled na Kežmarský štít (2556 m). (1 hod 15 min)

Ze Sedla pod Svišťovkou stezka strmě klesá až k Chatě pri Zelenom plese (1551 m). Ve spodní části strmého klesání je cesta jištěna řetězy. Chata pri Zelenom plese je jednou z nejkrásnějších chat ve Vysokých Tatrách. Pleso je opravdu nádherně zelené jak název napovídá. Za plesem se strmě zdvihá Velká Zmrzlá dolina nad kterou se tyčí jedny z nejvyšších hor ve Vysokých Tatrách, a to Pyšný štít (2621 m), a nalevo od něj Lomnický štít (2633,8 m). (1 hod 30 min)

Od Chaty pri Zelenom plese opět stoupáme, tentokrát po žluté. Nejdříve je chodník obklopen z obou stran borovicí kleč, výše už je jen kamení. Kolem Červeného a Belasého plesa vystoupáme do sedla Kolový priechod (2118 m). Cesta je zde jištěna řetězem. Odtud už je to kousek na Jahňačí štít (2229,6 m). Na severovýchod se naskýtá nádherný výhled na nejvýchodnější část Tater – Belianské Tatry. (2 hod)

Cesta zpět k Chatě pri Zelenom plese zabere 1 hodinu a 40 minut. Pokračujeme dále v klesání a to Dolinou Zeleného plesa po žluté značce až dorazíme na rozcestí jménem Šalviový pramen. Dolinou Kežmarskej Bilej vody scházíme po modré do Tatranského Matliare. Odtud je to už jen kousek do výchozího bodu naší cesty – Tatranské Lomnice. (celý sestup trvá 4 hod 55 min, rychlým tempem se dá ale výrazně zkrátit)

Parkování:

Parkoviště v Tatranské Lomnici

Možnost koupání:

plesa po cestě (např. Zelené pleso)

Občerstvení:

Občerstvit se lze na Skalnatém plese nebo potom na Chatě Při Zelenom plese.

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

9 hodin 50 minut

Čísla map:

VKÚ Harmanec č.113 Vysoké Tatry

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

2010

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 5.6km
Pěší turistika, délka 16.6km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Horské chaty (1.51km)
Lyžařská střediska (2.29km)
Lyžařská střediska (2.29km)
Horské chaty (3.06km)
Lyžařská střediska (3.32km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK