Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Hřebenovkou Českého Švýcarska

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Matěj Plch
Fotografie
Hřebínek se skalkami nad Jetřichovicemi
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: nevím
Délka trasy: 18.04km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

Tato trasa vás provede většinou hřebínku plného pískovcových věží Českého Švýcarska.

Z Jetřichovic po žluté je potřeba jít kousek po silnici. Až u mlýna cesta odbočuje a krásným, úzkým údolím plným skalisek se vine podél potoka.

Dolský mlýn, ke kterému dojdete, je známý hned z několika českých pohádek. Odtud je potřeba vystoupat do Vysoké Lípy. Díky okolní scenérii skal je to však poměrně bezbolestné.

Pokračujete po modré a vyplatí se odběhnout na vyhlídku Ptačí kámen. Sejdete do údolíčka, kterým se můžete po žluté dostat až k lodičkám v Divoké soutěsce. To by však byl pro dnešek špatný směr, takže budete pokračovat do kopce nahoru na Mezní louku.

Tím se dostanete konečně na červenou hřebenovou značku. Hned ze začátku je potřeba ještě nějaké ty metry nastoupat a tím to rozhodně nekončí, vzhledem k tomu, že krajina je tu hodně zvrásněná.

Přes Malou Pravčickou bránu, na které je vybudovaná vyhlídka, dojdete až k loupežnickému hradu Šaunštejn, který se tyčil na skalni věži vysoko nad okolím. Cesta na něj zahrnuje zdolání několika žebříků a z vrcholu je krásný výhled.

Hřebenovka pak ubíhá kolem dalších skalních útvarů až na Pohovku. Tam jsme ji my opustili a po zelené se vrátili do Jetřichovic, protože bylo ten den hrozné horko a docházely nám voda a síly. Cestu si však samozřejmě lze prodloužit přes zbytek hřebínku, který je také moc pěkný. Zejména z Mariiny vyhlídky je krásný pohled na okolí.

Parkování:

V Jetřichovicích.

Občerstvení:

Jetřichovice, Vysoká Lípa, Mezní Louka

S kočárkem:

ne

Autor tuto trasu navštívil naposledy:

srpen 2013

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Nela
před rokem

Byli jsme tam vloni a opět to byla úžasná „procházka“ . Díky za takové tipy. Sami bychom na to asi nepřišli. Je tady tolik krásných míst, která bych chtěla navštívit. Letos už jsme taky konečně vyvětrali po zimě stan, který jsme si koupili z https://www.naturehikecz.cz/ , ale na spaní venku to ještě moc není. I když máme teplé spacáky, tak nám byla do rána docela zima.

Romana
před 3 lety

Kdybych ušla tolik kilometrů za jeden den, tak si myslím, že by mě nikdo nikde večer neviděl. Jen bych si zalezla pod deku a sledovala harryho pottera. Díky https://napovime.cz/…arry-potter/ vím, kde si ho mohu pustit. V dnešní době internetové, nebo chcete-li informační, je to všechno mnohem snazší než dřív.

 
Vyhledávač tras
 
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (5.81km)
chaty Alpenverein (11.64km)
chaty Alpenverein (13.17km)
chaty Alpenverein (14.98km)
chaty Alpenverein (16.36km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK