Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Trojmezí - Itálie, Rakousko, Švýcarsko

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Fotografie
Piz Lad (2179m)
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 10.62km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Tato cesta k hraničnímu patníku Rakouska, Itálie a Švýcarska je krátká a nenáročná. Přímo k patníku se dostanete z více míst, ovšem tento přístup z italské strany je nejsnazší. Toto trojmezí se nachází na úpatí vrcholu Piz Lad v pohoří Sesvennagruppe. Cestou se budete moci kochat výhledy na jezero Reschensee a zasněžené vrcholy pohoří Ortler.

Z malého parkoviště vyrazíme nejdříve směrem k chatě Rescherhütte, kde pokračuje k hraničnímu patníku Dreiländerecke. K patníku je možné se od chaty Rescherhütte dostat dvěma cestami. Je jen na vás jakou si vyberete, protože druhou pak půjdete nejspíše zpátky.

Pokud si vyberete horní cestu, jako tu první, čeká vás cesta převážně po pastvinách. Při zpáteční cestě po „dolní“ trase vás čeká široká cesta, která po serpentinách klesá dolu do údolí. Cestou narazíte i na zákopy a rozpadlé vojenské budovy, které připomínají doby, kdy hranice byly mnohem více střežené, než je tomu v dnešní době.

Parkování:

Malé parkoviště najdete u chaty Rescherhütte, ale můžete zaparkovat i o cca 1km dřív, než k chatě dojedete.

Občerstvení:

Občerstvení nabízí chata Rescherhütte.

S kočárkem:

ne

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Věra
před 3 měsíci

No ani mi právě nemluvte, já když vidím jaké https://www.krasneplaze.cz/…plaze-italie nejkrásnější pláže Itálie se tady za několik hodin od nás z Břeclavi dají navštívit, tak je z toho člověk skutečně jelen. Já bych už nikam na sever do pobaltí nejela, nechtělo by se mi, vůbec!

Martin
před rokem

Tak tam bych se určitě někdy rád podíval. Třeba rakouské Alpy jsou moc pěkné, už jsem tam byl několikrát. Jestli ale pro vás můžu mít jeden tip, tak pokud se tam chcete vydat také, určitě se vyplatí vzít si s sebou nějaký dalekohled. Já mám takový malý z https://www.infoto.cz/dalekohledy/ který se akorát vejde do batohu a to úplně stačí.

před 3 lety

Tak tahle trasa mě tedy vůbec nenapadla. My si zrovna zamluvili dovolenou v Itálii přes https://www.cklub.cz/pruvodce/italie a přemýšleli, čím ten čas naplníme. Tak že bychom ten volný čas nestrávili jen u moře nebo na masáži, ale udělali si túru? Mně by se to docela líbilo, uvidíme, co mi na to řekne manžel. Ten odmítá tyhle pohybové aktivity.

před 4 lety

Ve Švýcarsku jsem ještě nikdy nebyla, ale do Rakouska jezdíme na hory. :-) Do Itálie zase naopak k moři. Měli jsme tam v plánu jet i letos, ale jestli to výjde zůstává ve hvězdách. Koukala jsem ale, že třeba nemovitosti v itálii se teď dají pronajmout za docela slušné peníze, viz například https://cz.italicarentals.com/ tak třeba bychom se tam například koncem prázdnin mohli podívat.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (0.87km)
Lyžařská střediska (4.04km)
Lyžařská střediska (4.04km)
Lyžařská střediska (4.08km)
chaty Alpenverein (4.93km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK