Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Kaiserjochhaus a Malatschkopf

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Juraj Nagy
Fotografie
Pohled na Malatchkopf z Pettneu
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 10.97km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Vrchol Malatschkopf (2388 m. n. m.) je „domácí“ vrchol obce Pettneu am Arlberg a hlavně chaty Kaiserjochhaus. Její zvláštní tvar (alespoň jak se jeví zespodu) doslova láká k prozkoumání zblízka.

Začínáme ve vesnici Pettneu am Arlberg, na křižovatce místní hlavní silnice u autokempu. Prakticky však můžeme začít skoro kdekoliv, přímo v Pettneu je hlavní směr ulicemi nejdříve na Sever a později co nejvíce na Východ, kým nevyjdeme za poslední domy. Ve vesnici je hodně turistických odboček, které nám usnadní orientaci. Já sice popisuju trasu, která vesnici opouští na severovýchodním okraji v lese, ale ve skutečnosti existuje několik „místních“ cestiček, které se časem napojí buď na popisovanou trasu nebo na „zkratku pro pěší“ přes pole.

Z vesnice vyjdeme až ke zpevněné silnici v lese, která několika serpentinami nabere nadmořskou výšku. Na křižovatkách se držíme stále směrem vlevo a nahoru až se dostaneme nad velkou plochu kamenné „přehrady“, kde ještě naposled zabočíme vpravo.

Po chvilce se zpevněná silnice změní v pěšinu, kterou přijdeme na rozbočku s na začátku zmíněnou „zkratku pro pěší“ a dále pokračujeme po ní nahoru. Po četných serpentinách vystoupáme až na odbočku na Nessleralm. My pokračujeme dále nahoru až nad hranici lesa a po travnatých loukách a svazích dorazíme za 3,5 hod k chatě Kaiserjochhaus (2310 m. n. m.).

Od chaty pokračujeme doprava a za pár minut dojdeme k rozbočce na Grießkopf (2581 m. n. m., po návratu z cílového vrcholu si sem můžeme odskočit, z rozbočky na vrchol je to 30–40 min.). Pokračujeme dál a nejdřív po úzkém hřebeni a poté traverzem pod malým skalnatým předvrcholem dojdeme pod vrcholovou skálu. Na tu se dostaneme žlebem zabezpečeným řetězy. Na vrcholu skály po jejím hřebeni ještě dojdeme k vrcholovému kříži. Cesta od chaty ke kříži trvá 30 minut. Z vrcholu je pěkný výhled na vrcholy Lechtálských Alp i na pohoří Verwall, hlavně na masív Hoher Riffler – Blankahorn.

Zpáteční cesta je zpočátku stejná – k chatě a potom dolů po výstupové trase až k rozbočce se stezkou na Nessleralm, kterou pokračujeme dál. Za asi 1:45 hod šlapání střídavě po travnatých svazích a v lese dorazíme k salaši.

Z NesslerAlmu se vybereme traverzem po vrstevnici směrem k naší výstupové cestě, kým nepřijdeme na popisovanou „zkratku pro pěší“ do Pettneu. Po ní loukou a kolem kalvárie sejdeme za necelou hodinu od almu do vesnice.

Tuto trasu můžeme absolvovat i s dětmi ve školském věku, pokud jsou zvyklí chodit po horách. Nejsou po ní žádné technicky těžké úseky, jenom výstup žlebem na vrchol může být obtížnější, ale i pro děti zvládnutelný. Nezapomeňme však, že převýšení je dost přes 1000 metrů!

Poznámka: Z almu je možné dojít do Pettneu i jinou cestou – po zpevněné silnici a pěšinách zkracujících její dlouhé serpentiny. a udělat tak okruh Tato cesta je asi o něco rychlejší (nezkoušel jsem), zato asi míň zajímavá.

Parkování:

Pettneu am Arlberg

Občerstvení:

Kaiserjochhaus, Nessleralm

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

7:00 – 7:30 hod

Čísla map:
Odkazy:

http://www.kaiserjochhaus.at – stránka chaty, jsou tam popsané i možné další túry z chaty

Autor tuto trasu navštívil naposledy:

červenec 2007

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (0.01km)
chaty Alpenverein (2.02km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.89km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.89km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.90km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK