Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Rollspitze

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Fotografie
© Svíčková | wikimedia.org
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 14.64km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Tento přibližně 14km dlouhý okruh Vás dovede na jeden z vrcholů Zillertalských alp a to konkrétně na Rollspitze, které měří 2800m. Můžete se těšit na nepříliš turisty zaplněnou oblast a okruh, který není příliš náročný. Jedinou vadou na kráse celé této pěší trasy může pro někoho být místy slabší značení. Jinak se jedná o pěknou alpskou cestu, která většinou vede po travnatém terénu.

Kousek od parkoviště najdeme stezku označenou jako 6A, která má směr na Saun. Nejdříve vede po pastvinách a následně vystoupá do výšky 2100m, kde se napojí na svojí mateřskou pěšinu označenou jako 6. I nadále cesta stoupá po travnatém hřebenu a nabízí krásný výhled do okolí a na vrchol Weissspitze (2714m). Ten poznáte podle jasně bílé barvy a vrcholu, který tvoří skály a sutě. Náročnosti se bát nemusíte. I přes to, že na první pohled se nejedná o jednoduchý terén, jeho překonání není žádný problém.

Na vrcholu se nám poprvé ukáže cíl naší cesty a to vrchol Rollspitze. Nyní nás na cestě čeká mírný sestup do sedla a rozcestí, kde si můžete rozmyslet své síly. Odbočením vlevo si totiž můžete okruh zkrátit.

Výška skalní stěny, kterou je nutné překonat, je asi 150m a k jejímu překonání je nutné použít hliníkový žebřík a ocelový můstek. Ten si ale nosit s sebou nemusíte, už tam je:-). Nyní se nacházíme na rozcestí u hřebínku s názvem Huehnerspiel s výškou 2748m. Pokud máte ještě dostatek sil, tak si odtud můžete „odskočit“ Rollspitze, kam se dostanete přibližně za půl hodinky, ale terén je náročnější.

Pokud se na vrchol necítíte nebo jste již zpátky, pak budeme pokračovat po hřebeni směrem na západ k polorozpadlé stavbě, kde začneme klesat. Stezka nejdříve vede po kamenitém povrchu, ale ten se postupně mění opět na travnatý. Dalším dílčím cílem cesty je chata Rifugio Gallina. Od ní již vede cesta po horské silnici.

Parkování:

Zaparkovat je možné na souřadnicích N46.9152 a E11.464835. K na­plánování trasy můžete použít plánovač tras přímo na této stránce.

Občerstvení:

Občerstvit se můžete například cestou u Prantner Alm.

S kočárkem:

ne

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (1.82km)
Lyžařská střediska (1.82km)
Lyžařská střediska (4.41km)
chaty Alpenverein (6.95km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK