Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Sommerbergjöchle, Bleispitze a Mühlwaldköpfl

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 7.7km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Tato pěší trasa se nachází v oblasti, která nepatří mezi nejnavštěvovanější. I v době, kdy jsou Alpy plné turistů, se můžete těšit na poklidnou atmosféru. Vrchol Bleispitze patří mezi nejvýchodnější vrcholy rakouských alp, konkrétně Lechtaler Alpen.

Celý okruh, kterému dominuje výstup na Bleispitze (2225m nad mořem), není příliš dlouhý, protože má něco málo přes 7km. Ovšem to co není v délce hledejme někde jinde. Vzhledem k již zmíněné malé atraktivitě této oblasti vám trasu budou komplikovat rozbahněné pěšiny, kde spíše než na člověka narazíte na dobytek a jeho výkaly :-).

Na cestu vyrazíme od parkoviště podél potoka a následně nás pěšina zavede do lesa. Od salaší Bichlbächleralpe vede pěšina přes pastviny až do sedla Sommerbergjöchle, kde přijdeme k rozcestí a budeme pokračovat dál směrem k Bleispitze. Protože již musíme nastoupat nějaké ty metry, cesta trošku přitvrzuje a po chvíli se ocitáme na vrcholu.

Z vrcholu vede nepříliš dobře viditelná pěšina po hřebeni, která je zejména v prvním úseku poměrně prudká a proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Až na kopec Mühlwaldköpfl se střídají mírnější úseky s prudšími.

Na tomto místě pěšina mizí, ale náš výchozí bod máme již na dohled a tak po spádnici sejdeme dolů k osadě Bichlbächle a přes potok k našemu vozu.

Parkování:

Zaparkovat je možné na malém parkovišti před osadou Bichlbächle.

Občerstvení:

Občerstvení si musíte vzít svoje :-)

S kočárkem:

ne

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (2.90km)
chaty Alpenverein (3.63km)
chaty Alpenverein (4.53km)
Lezecký park "Klettergarten" (5.85km)
Lezecký park "Klettergarten" (5.85km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK