Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Procházka k Maxhütte (1445 m n. m.)

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Nagy
Fotografie
Pohled od Maxhütte na závěr údolí Gunggl, někde v mracích Ochsner (3107 m n. m.) a Zsigmondyspitze (3089 m n. m.)
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 3.35km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Z Ginzlingu (985 m n. m.) se vydáme po příjemné cestě vedoucí lesem. Dlouho jdeme víceméně po rovině (nebo spíše střídavě mírně stoupáme a klesáme) v příjemném klidném lese. Po cca 20 minutách sestoupíme prudčeji téměř 100 výškových metrů a zleva se k nám připojí cesta vedoucí od hlavní silnice. Začínáme prudčeji stoupat, pořád ještě v lese. Místy se nám naskýtá výhled na protější svahy vrcholů Grinbergspitzen.

Postupně se cesta stává prudší a my začínáme v serpentinách zdolávat několik set metrů vysoký lesnatý svah. Cesta je však poměrně široká a pohodlná, rozhodně neočekávejte obtížnou alpskou trasu. Právě proto se cesta hodí jako ideální výlet i s malými dětmi.

Když vystoupáme několik serpentin, cesta se narovnává a my začneme vedle sebe slyšet (občas i vidět) místní bystřinu. Nakonec dojdeme ke konečné stanici lanovky k chatě, odkud vede místní specialita – asi 300 metrů dlouhá silnice, na níž mají domácí i speciální auto. Jinak se sem samozřejmě autem dostat nedá, to jejich sem muselo být dovezeno nejspíš vrtulníkem.

Za chvíli od lanovky již dojdeme k malebné chatě Maxhütte (1445 m n. m.), od níž si můžeme vychutnat výhledy do závěru doliny Gunggl. Chata neposkytuje ubytování, lze si zde pouze zakoupit občerstvení. Od chaty vedou túry na Gaulkopf (2411 m n. m., 3 hod.), na Berliner Hütte (2040 m n. m., cca 6,5 hod.) přes Melkerscharte (2828 m n. m.) či dokonce cesta pro vysokohorské turisty či spíše pro horolezce na Zsigmondyspitze (3089 m n. m., 5 hod.).

Tato cesta je vhodná i za špatného počasí (snad kromě bouřky, kdy ani v lese není bezpečno :-)). Chatu nenavštěvuje moc lidí, proto si můžeme za ideálních podmínek užít procházku v osamění alpským lesem. Trasu je možno spojit s návštěvou Naturparkhausu v Ginzlingu (placený vstup na výstavu).

Parkování:

v Ginzlingu u Naturparkhausu, možná i na hlvní cestě kousek za Ginzlingem směrem na Breitlahner, odtud je cesta ještě kratší

Možnost koupání:

ne

Občerstvení:

Maxhütte

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

cca 3 hodiny pohodlné procházky, spíše však méně (zvláště pokud vyrazíme až z hlavní cesty kousek za Ginzlingem)

Čísla map:

Mapa Kompass 37 (Zillertaler Alpen, Tuxer Alpen),

Mapa Alpenverein č.35/2 Zillertaler Alpen, Mitte, zřejmě i 35/1 Zillertaler Alpen, West

Autor tuto trasu navštívil naposledy:

srpen 2010

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lezecký park "Klettergarten" (0.18km)
Lezecký park "Klettergarten" (0.18km)
Lezecký park "Klettergarten" (0.34km)
Lezecký park "Klettergarten" (0.34km)
Lezecký park "Klettergarten" (0.41km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK