Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Berliner Höhenweg (9. etapa) - Sestup z Karl-von-Edel Hütte

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Nagy
Fotografie
Salaš po cestě, v pozadí Karl-von-Edel Hütte a vrchol Ahornspitze (2973 m n. m.) v mracích
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 2/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 3.2km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Poslední den Berliner Höhenwegu zahrnuje pouze velmi krátký sestup od Karl-von-Edel Hütte (2238 m n. m.) ke stanici lanovky Ahornbahn (1955 m n. m.). Pokud nám po osmi dnech putování zůstaly síly, je možné spojit tento nenáročný sestup s výstupem na některý z mnoha okolních vrchů a štítů. K lehčím variantám patří výstup na Toreggenkogel (2470 m n. m.) přímo od chaty Karl-von-Edel Hütte či výstup na Filzenkogel (2227 m n. m.) od stanice lanovky. Náročnější turisté mohou za dobrého počasí zdolat i Ahornspitze (2973 m n. m.). Všechny tyto výstupy jsou popsány v jiných popisech cest v průvodci na těchto stránkách.

Od Karl-von-Edel Hütte (2238 m n. m.) vedou dvě sestupové cesty, které se cca po 30 minutách potkávají. Obě jsou převýšením srovnatelné, já osobně doporučuji zvolit cestu odbočující u chaty mírně vpravo. Na této cestě sice musíme vystoupat o několik výškových metrů více, zato se zde většinou potkáme s menším množstvím návštěvníků a také můžeme po cestě obdivovat místní idylický salaš (německy „alm“).

Pokud se tedy vydáme od chaty mírně vpravo, budeme zprvu strměji sestupovat po několika málo serpentinách. Za dobré čtvrt hodiny se dostaneme do plošinné oblasti, kde se často pase dobytek. Po poněkud rozmáčeném terénu se dostaneme až k salaši. Kousek za salašem vystoupáme pár výškových metrů a dostaneme se na rozbočku s druhou cestou k chatě.

Na rozbočce zahneme mírně vpravo a mírným stoupáním, které se místy střídá i s klesajícími úseky, postupujeme traversem příkrého svahu. Cesta je v těchto místech široká a za dobrého počasí zde můžeme potkat velké množství turistů. Po cca 50 minutách od chaty projdeme dřevěnou brankou a dostaneme se do rekreační oblasti kolem vrchní stanice lanovky Ahornbahn.

Po devíti dnech strávených v klidné přírodě nám návrat do uspěchané civilizace může způsobit menší šok. Pokud se s ním vyrovnáme, můžeme si v rekreační oblasti vychutnat rozličné atrakce – například několik vyhlídkových plošin, umělé jezírko, lehátka apod. Od vstupu do rekreační oblasti již dojdeme za několik minut k lanovce.

Pokud chceme ušetřit pár eur, můžeme místo lanovky sestoupit do Mayrhofenu po vlastních. Tato cesta však má převýšení přes 1300 výškových metrů a při cestě přímo od vrchní stanice lanovky vede většinou po zpevněné cestě. Již od chaty Karl-von-Edel Hütte se nám nabízí možnost sestoupit do Brandbergu či do Mayrhofenu. Kousek před rozbočkou obou cest vedoucích od chaty k lanovce se nám nabízí také možnost k sestoupení do Mayrhofenu. Všechny tyto cesty jsou však na mnoha místech celkem prudké a nepříliš záživné, proto doporučuji využít spíše unikátní visutou lanovku Ahornbahn.

Berliner Höhenweg je vysokohorská devítietapová trasa s mnoha náročnými pasážemi. Jako celek je proto vhodná pouze pro zkušenější turisty. Přírodní pak Zillertalské Alpy nabízí paušál, v rámci kterého si lze zakoupit různý počet nocí s polopenzí na této cestě. V ceně paušálu je zahrnuta i mapa, prospekty a vouchery na cestu autobusy do místa začátku a z místa cíle. Podrobnější info viz odkazy.

Parkování:

Pokud se rozhodneme tuto trasu (případně ve spojení s nějakým dalším výstupem) absolvovat jako jednodenní výlet, lze zaparkovat v Mayrhofenu u stanice Ahornbahnu.

Možnost koupání:

umělé jezero u Ahornhütte – je zde alespoň možnost namočit si nohy

Občerstvení:

Karl-von-Edel Hütte, Ahornhütte a jiné občerstvovací stanice u lanovky

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

cca 1 hod., okruh od stanice Ahornbahnu ke Karl-von-Edel Hütte a zpět cca 2:30 hod. pohodové procházky

Čísla map:

Mapa Kompass 37 (Zillertaler Alpen, Tuxer Alpen), AV 35/1

Mapa Alpenverein č.35/2 Zillertaler Alpen, Mitte

Odkazy:

http://www.naturpark-zillertal.at/…ehenweg.html (info o Berliner Höhenwegu, německy nebo anglicky)

Autor tuto trasu navštívil naposledy:

srpen 2012

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Pěší turistika, délka 1.08km
Skialpy, délka 9.17km
Skialpy, délka 9.85km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (0.01km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.58km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.58km)
Lyžařská střediska (2.80km)
Lyžařská střediska (2.98km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK