Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Sestup z Neue Kasseler Hütte na Grüne-Wand-Hütte (možnost nouzového ukončení Berliner Höhenwegu)

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Nagy
Fotografie
Pohled na zadní část údolí Stilluptal od chaty Grüne-Wand-Hütte
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 2/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 4.76km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Pokud nás před nejdelší a snad i nejnáročnější 8. etapou Berliner Höhenwegu zaskočí špatné počasí (což se stalo i nám) nebo dojdou-li nám síly, je vhodnější tuto náročnou etapu neabsolvovat a sestoupit od Neue Kasseler Hütte přímo do civilizace.

Tato cesta je však vhodná i jako nenáročný jednodenní výlet – stačí dojet místním autobusem z Mayrhofenu ke Grüne-Wand-Hütte a odtud poté vystoupat po zde popisované cestě k Neue Kasseler Hütte a vrátit se stejnou cestou zpět.

Příkrá sestupová cesta začíná u chaty Neue Kasseler Hütte (2178 m n. m.). Od chaty sestoupíme zpočátku mírně, později v serpentinách za cca 20–30 minut k rozbočce. Z ní vpravo odbočuje cesta na Karl-von-Edel Hütte (2238 m n. m.), po níž vede zmiňovaná 8. etapa Berliner Höhenwegu. Tato etapa je údajně nejnáročnější i nejdelší z celé trasy. Její zrádnost spočívá především v tom, že za celých cca 9 hodin cesty neexistuje ani jedna možnost k sestupu do údolí a není zde rovněž žádná možnost k doplnění tekutin.

Pokud nám v absolvování této etapy zabránilo počasí či nedostatek fyzických a psychických sil, smutně se na rozbočce ohlédneme a pokračujeme prudkým klesáním po cestě stáčející se od rozbočky mírně doleva. Cesta se postupně začíná klikatit a my v mnoha serpentinách sestupujeme až do lesa. Po cca 1:15 hod. od chaty dojdeme ke stanici lanové dráhy vedoucí k chatě.

Z tohoto místa postupujeme po nezáživné asfaltové cestě ještě cca 30 minut než dojdeme ke Grüne-Wand-Hütte (1438 m n. m.). U této chaty můžeme počkat na místní mikrobus, který nás pohodlně sveze do centra Mayrhofenu (v autobuse platí poukazy z paušálu Berliner Höhenwegu). Pokud máme již objednané ubytování na Karl-von-Edel Hütte, můžeme se z Mayrhofenu vyvést visutou lanovkou Ahornbahn a z její vrchní stanice potom dojít za cca 1 hod. k chatě.

Berliner Höhenweg je vysokohorská devítietapová trasa s mnoha náročnými pasážemi. Jako celek je proto vhodná pouze pro zkušenější turisty. Přírodní pak Zillertalské Alpy nabízí paušál, v rámci kterého si lze zakoupit různý počet nocí s polopenzí na této cestě. V ceně paušálu je zahrnuta i mapa, prospekty a vouchery na cestu autobusy do místa začátku a z místa cíle. Podrobnější info viz odkazy.

Parkování:

Pokud cestu zvolíme jako jednodenní výlet, můžeme zaparkovat na mnoha místech v Mayrhofenu nebo ve Stilluptalu u Gasthausu Wasserfall. Z obou těchto míst nás pak místní autobus sveze ke Grüne-Wand-Hütte nebo můžeme také část této cesty absolvovat po vlastních – tento výlet je poté vhodný i s kočárkem.

Možnost koupání:

ne

Občerstvení:

Neue Kasseler Hütte, Grüne-Wand-Hütte, při procházce Stilluptalem další chaty a hostince

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

sestup ke Grüne-Wand-Hütte cca 1:45 hod., výlet s výstupem i sestupem cca 4 hod. pohodlné chůze

Čísla map:

Mapa Kompass 37 (Zillertaler Alpen, Tuxer Alpen), AV 35/1

Mapa Alpenverein č.35/2 Zillertaler Alpen, Mitte

Odkazy:

http://www.naturpark-zillertal.at/…ehenweg.html (info o Berliner Höhenwegu, německy nebo anglicky)

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (0.00km)
Vrchol (1.59km)
Vrchol (1.69km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK