Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Berliner Höhenweg (7. etapa) - Z Greizer Hütte na Neue Kasseler Hütte

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Nagy
Fotografie
Pohled do údolí Stilluptal, autor: Ingrid Nagyová
Obtížnost: těžká
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 9.21km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Z Greizer Hütte (2227 m n. m.) se vydáme pohodlnou stezkou směrem na Lapenscharte. Po cca 40 minutách odbočuje ve výšce asi 2490 m n. m. vlevo stezka na Gigalitz (3001 m n. m.). Zdatní turisté si mohou tuto etapu Berliner Höhenwegu prodloužit i o tento výstup, popis naleznete zde.

My se od této odbočky vydáme vlevo a stoupáme dalších cca 40 minut serpentinami až do sedla Lapenscharte (2701 m n. m.), které je nejvyšším místem dnešní etapy. Ze širokého sedla se nám otevírá výhled jak do údolí Floitengrund, v němž leží Greizer Hütte, tak do údolí Stilluptal, v němž leží náš dnešní cíl – chata Neue Kasseler Hütte (2178 m n. m.).

Ze sedla se vydáme prudce dolů mezi kameny. Cesta je zde na mnoha místech špatně značená a velmi náročná na orientaci. Místy je potřeba přeskakovat z kamene na kámen či přelézat menší skály. Po zdolání tohoto úseku se po asi 1–1,5 hod. ze sedla dostaneme k rozbočce stojící ve výšce cca 2260 m n. m. Cesta vedoucí přímo dolů nám nabízí možnost k prudkému sestupu na Grawand Hütte (1438 m n. m.), odkud se můžeme zvést místním minibusem do Mayrhofenu.

Berliner Höhenweg však odbočuje vpravo po cestě obcházející celý konec údolí Stilluptal. V této pasáži je již cesta lépe udržovaná a tak se po cca 30 minutách mírného klesání po poměrně nezáživné cestě dostaneme nad stěny Elsenklammu. Zde přejdeme ponad touto soutěskou po cestě zajištěné ocelovými lany. Tento úsek není za suchého počasí nikterak náročný, za mokra se však přechod po úzké stezce nad strmými skalisky může změnit v opravdu nebezpečnou záležitost. Při uklouznutí nám hrozí s trochou smůly pád více než 100 metrů dlouhý. Na mnoha místech tohoto úseku cesty se naštěstí nachází zábradlí z ocelových lan.

Po zdolání soutěsky Elsenklamm pokračujeme dále nejprve mírným klesáním a posléze opět stoupáním. Poté následuje dlouhá nezáživná cesta vedoucí prakticky po vrstevnici. Po cestě si můžeme vychutnávat výhledy na okolní štíty a rovněž výhledy do dlouhého údolí Stillupgrund. Po asi dvou hodinách od Elsenklammu se dostaneme k vysutému mostu nad chatou Neue Kasseler Hütte, k němuž však nejprve musíme překonat delší úsek stoupání.

Procházka po tomto mostě se může stát zpříjemněním jinak vcelku nezáživné 7. etapy Berliner Höhenwegu. Od mostu již pouze sestoupáme několik desítek výškových metrů a po cca 20 minutách se ocitneme před chatou Neue Kasseler Hütte (2178 m n. m.). Zde nás přivítá velmi příjemný chatař. Pokud máme objednanou polopenzi, nabídne se nám zde také na alpské poměry mimořádně široký výběr z menu na večeři. Po večeři si můžeme poslechnout předpověď počasí přímo z úst pana chataře.

Tip: tuto etapu mohou zkušení turisté za dobrého počasí zkombinovat s výstupem na Gigalitz.

Berliner Höhenweg je vysokohorská devítietapová trasa s mnoha náročnými pasážemi. Jako celek je proto vhodná pouze pro zkušenější turisty. Přírodní pak Zillertalské Alpy nabízí paušál, v rámci kterého si lze zakoupit různý počet nocí s polopenzí na této cestě. V ceně paušálu je zahrnuta i mapa, prospekty a vouchery na cestu autobusy do místa začátku a z místa cíle. Podrobnější info viz odkazy.

Parkování:

Při absolvování této etapy jako dvou- či třídenního přechodu z Ginzlingu do Mayrhofenu je možno zaparkovat v Ginzlingu u naturparkhausu či v mayrhofenu na mnoha místech.

Možnost koupání:

ne

Občerstvení:

Greizer Hütte, Neue Kasseler Hütte

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

cca 5:30 hod.

Čísla map:

Mapa Kompass 37 (Zillertaler Alpen, Tuxer Alpen), AV 35/1

Mapa Alpenverein č.35/2 Zillertaler Alpen, Mitte

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (0.03km)
Vrchol (0.84km)
Vrchol (1.01km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK