Logo Cestydoprirody.cz

In-line | Trojská cyklostezka

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Strejda HanZ
Fotografie
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 11.12km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Šířka cesty:

1–2m

Kvalita povrchu:

kvalitní

Popis trasy:

Hojně využívaná cyklostezka podél Vltavy pro brusle i kolo. Vždy je lepší jít bruslit mimo špičku, aby člověk nebyl akorát otrávený z přeplněné stezky. Rovinatý profil, kvalita i šířka asfaltu se střídá, ale až asi na 50 m horší úsek těsně před závěrem stezky a tunelu pod tratí ve Stromovce (v případě varianty nástupu na Výstavišti) je velmi slušná. Začátek trasy od kolejí je užší a občas dejte pozor na zvlněný asfalt. Za tenisovými kurty se již asfalt rozšiřuje a je bez chyb, což mu vydrží až k turistickému mostu přes Vltavu. Zda je potřeba odbočit vlevo pod most a asfalt je kousek záplatovaný. U ZOO je opět velmi pěkný a po delší rovnice následuje prudký sjezdík k řece. Kousek za ním se začínají objevovat četné bufety :) Začíná zde silnice a je nutné odbočit na cyklostezku vlevo. Poté váš čeká široký dlouhý úsek podél řeky až k dalšímu bufetu – maringotce. Okolo psí ubytovny je asfalt na silnici opět kus nekvalitní. V pravé zatáčce se cyklostezka opět odpojuje od silnice a je pěkná, ovšem čeká nás sjezd v serpentýně. Poté už jen závěrečný úsek k opuštěné továrně a zpět.

Parkování:

U pěší mostu v Troji, ale doporučuji využít MHD – nástup na Výstavišti (následný přejezd Stromovkou a přes pěší most přes Vltavu) nebo u VŠ kolejí 17. listopadu.

Možnost koupání:

Ve Vltavě :)

Občerstvení:

Několik bufetů po cestě nebo restaurace v loděnici v Troji.

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
věra
před 2 měsíci

Určitě by vám neměla uniknout informace že řeka Lužnice má vlastní půjčovnu lodí na webové adrese https://www.luznice-pujcovna-lodi.cz/. Je to vlastně dobré pro všechny studenty, rodiny s dětmi i důchodce. Uvědomíte si totiž, že se můžete vydat někam na dovolenou a nemusíte nic s sebou kromě plavek a dobré nálady mít.

Olie
před rokem

O této cyklostezce si myslím ví málokdo. Všichni rádi jezdí směrem po Zbraslavské stezce, což mi občas přijde zbytečné, protože když se podíváte kolik tam jezdí denně lidí, tak to je jak na Vacláváku. A je to škoda, protože mě osobně to odrazuje tam jezdit. Cyklistika https://www.prosportovani.cz/…/cyklistika/ je pěkný sport a když je někde narváno, tak se Vám prostě nechce.

Ivule
před rokem

Jo, tak to budeme muset konečně využít ten náš nový hakr z této stránky zde – https://www.filsonstore.cz/znacky/hakr a také někam vyrazit. Jsme totiž z Brna a máme tak trochu strach, že bychom to neujeli, alespoň ne v jeden den. Takže autem to pro nás bude o něco jistější :)

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

In-line, délka 2.95km
Pěší turistika, délka 16.07km
Pěší turistika, délka 15.47km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (38.51km)
Lyžařská střediska (48.96km)
Lyžařská střediska (49.88km)
Lyžařská střediska (50.63km)
Lyžařská střediska (51.14km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK