Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | Odpolední bajková vyjížďka

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Strejda HanZ
Fotografie
http://jkphoto.php5.cz
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 47.49km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Středně dlouhá bajková vyjížďka ideální na volné odpoledne. Přibližně 50 km stezka údolím Jihlavy, krásným členitým údolím říčky Brtnice kolem zříceniny hradu Rokštejn, dlouhé stoupání přes Jestřebí na hřebínek, po kterém se vrátíte až k výhledu na Jihlavu, pak parádní závěrečný sjezdík a po sigletrailu až k vodárenské nádrži.

Trasu jsem začal u supermarketu Tesco, ale je možné začít i jinde v Jihlavě, jelikož jde o okruh. Od Tesca stoupáme po polní cestě směrem na Kosov. Po chvíli se napojíme na silnici, která nás dovede až do Kosova, který projedeme a kolem romského squatu se dáme vpravo po panelové cestě (cyklostezka 162) stále na vrchol kopce. Po překonání kopce nás čeká sjezd do lesa, stále se držíme cyklostezky až vystoupáme k tenké silničce vedoucí do Petrovic. Od kostela je prudký sjezd k řece, nesjedeme dolů a dáme se doprava stále po stezce směr Předboř. Z Předboře po asfaltu směr Luka. Zde se dáme doprava po červená značce a cyklostezce a dojedeme až do Bítovčic. Z Bítovčic dále podél řeky a po obou značkám až ke splavu v Přímělkově. Zde přes most na druhý břeh a po zelené, která po chvíli zabočuje do údolí Brtnice. Zelená nás zavede až k zřícenině Rokštejn, která stojí za prohlídku a pokračujeme po modré údolím brtnického potoka. U hájovny Doubkov je nutné kole přenést přes řeku po kládách :) Poté se již dostaneme na lesní cestu a pokračujeme stále údolím. Čeká nás několikakilometrová technická pasáž v nádherném údolí. V Brtnice stále sledujeme modrou až na náměstí. Z náměstí stoupáme po asfaltu do Jestřebí. Kousek za Jestřebím je po pravé straně rybník s čistou vodou. Od rybníka po pravém břehu po cestě až do dětského tábora, přes louku na cestu a kousek lesem na silnici. První rozcestí za křížením se žlutou značkou doprava a po absolutně rovně lesní cestě asi 3 km mírný sjezd do Rosice. V Rosici chvíli doprava a na hřebínku doleva k lesu. Stále držíme výšku až narazíme na žlutou značku a otevře se nám rozhled na Jihlavu. Odtud na asfaltu vlevo prudký sjezd po silnici až do Rančířova. Z Rančířova po modré technickým sigletrackem až k brodu přes Jihlávku. Říčku přejedeme a po modré dále až na starou plovárnu, po pravém břehu k dopravnímu hřišti a odtud zpět k Tescu.

Parkování:

U Tesca na velkém parkovišti zdarma.

Možnost koupání:

Koupaliště v Lukách nad Jihlavou nebo rybník u Jestřebí.

Občerstvení:

Několik hospod ve vesnicích, kterými se po trase projíždí. Doporučuji cukrárnu v Brtnici.

Čísla map:

KČT č. 79

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Marek
před 2 měsíci

Nechtěj vědět kdo: Upřímně, toto není vůbec špatný nápad. Už několikrát jsem přemýšlel nad tím, že by bylo super si zkusit sjet nějakou řeku. Díky za tip na tu stránku. Já bych si teda akorát asi raději koupil vlastní člun. Nechtěl bych riskovat, že poškodím půjčený. Díval jsem se, že ty nafukovací se dají sehnat třeba tady https://www.parys.cz/…ovaci-cluny/

Nechtěj vědět kdo
před 9 měsíci

Jezdíte někdo i třeba sjíždět řeky? Jestli ne, tak se mrkněte https://www.pujcovna-lodi.com/…trasy-sazava. Půjčovna lodí Sázava bude určitě to pravé pro vás. Je to ještě taková klidná řeka, protože tam nejezdí moc turistů. Jinak samozřejmě naše nejdelší řeka by tam dole mohla být pro toho, kdo je více společenský tip. Ale jak říkám, Sázava je pro nás to nejlepší.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 12.83km
Cyklotrasy, délka 80.97km
In-line, délka 3.06km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (49.90km)
Lezecký park "Klettergarten" (58.44km)
Lezecký park "Klettergarten" (58.44km)
chaty Alpenverein (62.55km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK