Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | Terénní rychlovka

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Strejda HanZ
Fotografie
http://jkphoto.php5.cz
Obtížnost: těžká
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 12.83km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Trasa kterou jezdím, když mám náladu na technickou projížďku terénem, ale nemám moc času (dá se projet do hodiny). Většina trasy je vedena v terénu po lesních cestách nebo singletrailech s výrazným profilem (stoupání na Rudný a Vysoký kámen). Čekají vás prudká stoupání, technické sjezdy, výhled z vrcholu Šacberku.

Osobně vyjíždím od bazénu Spartak, ale stěžejní výchozí místo je rybník Borovinka. Odtud se vydáte po modré značce směrem na vrchol Šacberk. Je to tenká lesní pěšina, která vás dovede k Hájovně. Odtud stále nahoru po lesní cestě přes pole kolem vilové zástavby. Na kraji lesa stále rovně až k silnici na Smrčnou. Tu přejeďte a po lesní pěšině dál až na tenkou asfaltku směrem ke krematoriu. Na parkovišti vlevo směr rozhledna na Rudném. Po velmi prudkém terénním výšlapu je možné se pokochat výhledem z horní stanice vleku. Dolů po hornické stezce vás čeká technický sjezd pěšinou v hustníku až na lesní cestu na kraj lesa. Po ní vlevo a na prvním rozcestí doprava až k chatám po levé straně. Přejedete potůček, cestu se žlutou značkou a opět stoupáte. Tentokrát na Vysoký kámen. V horní partii kopce se cesta trochu ztrácí ve vysoké trávě, ovšem stále tam je a všude okolo je roští, takže se nedá zabloudit, až narazíte na modrou značku. Po té je parádní sigletrail sjezd kolem Stříbrného Dvora až do Zborné, kde je možnost se občerstvit v hospodě u zastávky autobusu. Odtud po asfaltce směr Jihlava. U hospody U Lyžaře vpravo asi 100m po hlavní a opět vlevo po žluté značce prudký sjezd po polní cestě směr Hybrálec. Na rozcestí ostře vlevo a k potoku. Za potokem po technické pěšince vpravo až ke staré důlní šachtě a odtud stále po levém břehu meandrujícího potoka až zpět na Borovinku.

Parkování:

Pod mostem u Borovniky. 49°25'2.901"N, 15°34'44.036"E

Možnost koupání:

Přírodně v Borovince. Poslední roky už je voda lepší. Nebo nedaleké koupaliště Vodní ráj.

Občerstvení:

Hospoda ve Zborné.

Čísla map:

KČT 79

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 47.49km
Cyklotrasy, délka 80.97km
In-line, délka 3.06km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (48.30km)
Lezecký park "Klettergarten" (59.58km)
Lezecký park "Klettergarten" (59.58km)
Muzeum (62.71km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK