Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | Hintergebirgsradweg R9 - Kalkalpen

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Fotografie
© Dana Nováčková, Tomáš Kuthan
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 54.42km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

V průvodcích najdete, že tato cyklostezka patří mezi nejkrásnější cyklostezky v Evropě. Ne, že by to nebyla pěkná cyklostezka, ale mezi nejkrásnější podle mého názoru nepatří. Řekl bych, že je zajímavá. A proč? To vám povím za okamžik:-)

Cyklostezka oficiálně začíná v obci Reichraming, ale odsud ještě pár kilometrů vede po silnici a tak se nic nestane, když prvních cca 7km popojedete ještě autem. Tam najdete menší parkoviště a stezka mizí ze silnice.

Po zhruba kilometru se stezka rozdvojuje a vy budete mít na výběr kudy jet. Celá cyklostezka je okruh, takže je jedno kudy se vydáte, ale zajímavější je rozhodně ta část trasy, na kterou se snáz dostanete, pokud odbočíte doprava.

Tato část je zajímavá zejména pro množství tunelů, kterými cyklostezka prochází. Některé jsou kratší (neosvětlené) a některé jsou osvětlené slabým světlem ze solárních panelů. Pokud se bojíte tmy a stísněných prostor, tak možná budete mít problém, ale rozhodně se není čeho bát. Cyklostezka vede z velké části po trase bývalé lesní dráhy a tak jsou tunely dostatečně velké.

Kousek za polovinou cesty stezka odbočuje vlevo a stoupání začíná přitvrzovat. Pokud budete rozumní, tak to v tuto chvíli otočíte a pojedete zpět stejnou cestou. Pokud je vaše fyzická kondice dobrá, pak pokračujte dál:-).

Čeká vás poměrně dlouhé a nezajímavé stoupání. Na vrcholu najdete lavičku, kde můžete posvačit, a odbočku k Anlaufalm. Pokud budete mít ještě dostatek sil, tak se připravte na cca dalších cca 100 výškových metrů. Pokud se k almu nevydáte, pak se můžete těšit na zbytek cesty, který je jen a jen z kopce.

Národní park Kalkalpen rozhodně stojí za návštěvu a pro mnohé turisty z České republiky je rozhodně blíže než Alpy. Cyklostezka také stojí za návštěvu, ale z vlastní zkušenosti bych doporučil pouze část „s tunely“ a pak jel po stejné cestě zase zpět.

Parkování:

Jak v obci Reichraming, tak i po celé silnici na trase stezky najdete parkoviště. Parkování je zdarma pouze na začátku stezky. Zhruba od poloviny cesty mezi Reichramingem a odbočkou ze silnice jsou parkoviště placené (3€ za 4hodiny).

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 19.56km
Cyklotrasy, délka 153.06km
Pěší turistika, délka 9.08km
Pěší turistika, délka 8.42km
Skialpy, délka 15.55km
Via ferrata, délka 11.99km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lezecký park "Klettergarten" (1.81km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.81km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.55km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.55km)
chaty Alpenverein (2.79km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK