Logo Cestydoprirody.cz

Běžecké lyžování | přes Jizerky na Jizerku

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Hana Šimoníčková
Fotografie
osada Jizerka
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 14.24km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Strojové upravovaná trasa:

ano

Popis trasy:

Od kostela v Horním Polubném vystoupáme po žluté značce na Václavíkovu studánku. Upravená stopa pokračuje vlevo od silnice do lesa. Po vrstevnici mineme Sedlo pod Zámky a na dalším rozcestí se vydáme nahoru na hřeben. Pod námi je vidět přehrada Souš. Následuje sjezd na rozcestí U Bunkru a dále do osady Jizerka, kde je možnost občerstvení, další restauraci najdeme pod horou Bukovec u parkoviště (další oblíbený start běžkařských výletů směr Smědava, Jizera, případně do Polska (Orle). Od parkoviště můžeme jet buď stopou podél silničky zpět do Horního Polubného nebo zvolit ne vždy upravenou a prošláplou cestu po červené údolím řeky Jizery. Cesta vede po hranici s Polskem. Závěrečný úsek od železničního mostu je po železniční trati (motoráček, který tudyma jezdí vždy dopředu hlasitě troubí). Pokud mrzne, tak podél trati jsou namrzlé skály- rampouchové stěny. Návrat na stanici vlaku Dolní Kořenov, případně pokud vám stojí auto v Horním Polubném vystoupá se mezi chalupami cca 1km nahoru do vsi.

Parkování:

Horní Polubný- za kostelem, varianta vlakem do zastávky Kořenov

Občerstvení:

Jizerka- 2–3 restaurační zařízení

Čísla map:

KČT č.20–21 Jizerské hory a Frýdlantsko 1:50 000

SC 103 Jizerské hory 1:60 000

Shocart Zimní turistická a lyžařská mapa Jizerských hor 1:60 000

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Hynek
před 23 dny

Taky jsme tam letos byli běžkovat a bylo to super. Jen teda těch lidí tam bylo na můj vkus až moc. Příště si musíme vybrat méně známé místo. Je to ale těžký, když toho přírodního sněhu u nás moc není. My jsme si s manželkou koupili běžky k Vánocům, vybral jsem je podle hodnocení na https://www.recenzopedia.cz/ , protože já nemám absolutně přehled o běžkách, ale vybrali jsme dobře a příští rok pojedeme běžkovat jen co napadne sníh :-) .

Lukáš
před rokem

Právě do jizerek bychom chtěli vyrazit nejspíš někdy v únoru. Snad nám vyjde počasí. Jen tak mimochodem, zkusím se tady zeptat. Chtěl bych si na auto koupit právě kvůli cestě na hory takový ten střešní box. I do budoucna by se hodil. No a zajímalo by mě jaký názor máte na střešní boxy Hakr – https://www.filsonstore.cz/znacky/hakr ? Máte někdo zkušenost?

Martin
před rokem

No, já už do Jizerek určitě nikdy nejedu autem. Naposled jsme jeli s rodinou takto minulou zimu a málem to skončilo tragédií. Silnice byla hodně zasněžená a pěkně to klouzalo. No a já v jedné zatáčce nezvládl uřídit auto a vybourali jsme se. Naštěstí se nic nestalo, jen děti byly vystrašené. Auto ale bylo na odpis. Nakonec se o něj postaral tento výkup autovraků – https://www.likvidacevojkov.cz/vykup-autovraku

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 20.62km
Pěší turistika, délka 14.59km
Pěší turistika, délka 24.33km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (2.40km)
Lyžařská střediska (3.27km)
Lyžařská střediska (3.53km)
Lyžařská střediska (3.59km)
Lyžařská střediska (5.08km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK