Logo Cestydoprirody.cz

Rakousko - Alpy | Zell am See - Kaprun

© Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

Oblast Zell am See – Kaprun je jednou z nejnavštěvo­vanějších oblastí v Rakousku. Ať už je vaše představa aktivní dovolené jakákoliv, tato oblast vám poskytne vše.

V zimě jsou v nabídce desítky kilometrů perfektně upravených sjezdovek pro lyžování a snowboarding, ale i další sporty. Mezi nejznámější patří například Kitzsteinhorn či Schmiten. Na své si přijdou ale i milovníci freeride či běžkaření.

V létě se oblast Zell am See – Kaprun stává rájem cyklistů a pěších turistů. Desítky kilometrů výborně značených turistických tras, cyklotrasy, lyžování na ledovci a v nabídce nechybí ani letní karta, která v sobě skrývá slevy či možnost bezplatného užívání lanovek a autobusů.

Pokud máte rádi vysokohorskou turistiku, můžete se vypravit na některý z mnoha okolních vrcholů a užit si tak nádherný výhled do okolí.

Vzhledem k oblíbenosti této oblasti zde najdete vše, na co si jen vzpomenete. Jsou tu golfová hřiště, wellness centra, restaurace, ubytování všech kategorií a veškerý standard, který by jste mohli očekávat.

Jaké možnosti vám oblast nabízí najdete snadno v naší mapě.

Léto

V letních měsících nabízí oblast Zell am See – Kaprun spousty možnéstí, jak trávit aktivní dovolenou. Vodní aktivity si můžete užít v jezeře Zell, které má rozlohu 4,55km2 a nabízí čistou alpskou vodu. Můžete vyrazit na výlet lodí, plachtit, užít si krás vodního lyžování, potápět se či rybařit.

Pro milovníky koupání jsou zároveň k dispozici bazény jak v Zell am See, tak v Kaprunu v podobě wellness centra Tauern Spa, které nabízí 2 000 m2 vnitřních a venkovních bazénů.

Pro milovníky přírody je k dispozici 400km značených tras různých obtížností a v různých nadmořských výškách. Mezi oblíbená startovací místa nebo naopak cíle patří například Schmittenhöhe v Zell am See nebo Kitzsteinhorn v Kaprunu.

Pro cyklisty je na výběr 242km značených cyklostezek a 13 půjčoven kol a cyklistického vybavení. Zajímavým zpestřením jsou i půjčovny kol elektrických, díky kterým se mohou na cyklotrasy vydat i méně zdatní sportovci.

Ani vyznavači dalších sportů zde nejsou ochuzeni o svá sportoviště, najdete zde dvě 18-ti jamkové hřiště a jedno 36-ti jamkové. Pro tenisty je k dispozici 16 venkovních kurtů a 4 vnitřní. Dále zde najdete bowlingové dráhy, fitness centra, minigolf hned několik zajištěných tras via ferrata (klettersteig) a spousty dalších atrakcí.

Zima

V zimní sezóně oblast zaplní lyžaři z celého světa. Lyžuje se zde v nadmořských výškách od 757m nad mořem až do neuvěřitelných 3 029m. Celkem je v této oblasti 57 sjezdovek s celkovou délkou 138km.

Svahy nabízí možnosti lyžování a snowboardingu všech úrovní:

  • 21 lehkých (modrých) sjezdovek – 57 km
  • 23 průměrných (červených) sjezdových tratí – 49 km
  • 13 obtížných (černých) tratí – 32 km

Pro milovníky klasického lyžování je připraveno 35km upravených tratí včetně nové a osvětlené tratě Tauern Spa.

Několik čísel

  • nadmořská výška obce Zell am See je 757m, Kaprun leží o něco výš – 786m
  • počet obyvatel 13 000
  • v oblasti je k dispozici přibližně 15 000 ubytovacích lůžek všech možných kategorií
Více informací na:

Zell am See - Kaprun na mapě:

 

Aktuální záběry z webkamer:

Omlouváme se, ale webkamery nejsou momentálně k dispozici
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 12.33km
Pěší turistika, délka 7.81km
Pěší turistika, délka 2.35km
Skialpy, délka 6.12km
Skialpy, délka 10.12km
Via ferrata, délka 9.61km
Via ferrata, délka 12.79km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (0.52km)
Lyžařská střediska (0.52km)
Muzeum (1.74km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.42km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.42km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK