Logo Cestydoprirody.cz

Rakousko - Alpy | Schladming - Dachstein

© Planai-Hochwurzen Bahnen

Oblast Schladming-Dachstein je ideálním místem pro jakoukoliv aktivní dovolenou ať už v létě nebo v zimě.

Tato turisticky zajímavá se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je zajímavá především vzdáleností, vždyť z Prahy je to jen cca 420 km.

Léto

Ale není to jen vzdálenost, co na toto místo táhne turisty z celé Evropy. V této lokalitě najdete nespočetné množství vrcholů a přibližně 300 horských jezer. Ne nadarmo oblast Schladming – Dachstein patří mezi nejlepší turistické regiony, vždyť zde najdete 1 000km značených turistických tras, 930km cyklistických tras a k tomu ještě 45 tras běžeckých a určených pro Nordic walking. Na své si přijdou i milovníci golfu, pro které jsou připravena 4 golfová hřiště. Pro náročnější turisty jsou určené zajištěné cesty, tzv. ferraty (německy klettersteig), kterých je tu hned 14.

K tomu všemu celá tato oblast lahodí i oku, vždyť je zde 300 horských jezer, 100 větších či menších vodopádů a jedinečná fauna a flora. Tohle všechno dělá z této oblasti velmi atraktivní lokalitu.

Turisticky velmi vyhledávaným místem je například ledovec Dachstein, který nabízí téměř celoroční možnost pro lyžování. Těsně pod vrcholem Dachsteinu naleznete i známý Dachstein sky walk, což je plošina ve výšce 2 700m nad mořem a skleněnou podlahou přímo nad 250m vysokým srázem. Neméně známým místem je i Dachstein Ice Palace – jedinečná jeskyně uvnitř jeskyně.

Během vaší letní návštěvy jistě oceníte i Schladming – Dachstein Sommercard, neboli letní kartu, která v sobě skrývá velké množství slev a bezplatné využívání velkého množství lanovek a různých atrakcí. Během letní sezóny bývají k dispozici lanovky Dachstein Glacier, Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling a Riesneralm.

Zima

V zimě je pravidelně upravováno 223km sjezdovek na které vás vyveze 109 vleků a lanovek. Na své si přijde opravdu každý, 75 km sjezdovek je hodnoceno jako modré (tudíž snadné), jako červené (střední) je značeno 118 km tratí a obtížných, tedy černých, je zde rovných 30 km.

I pro běžkaře se stává z této oblasti v zimě ráj. Najdou zde 291 km značených a upravovaných tratí.

Schladming – Dachstein je součástí lyžařské oblasti Ski amade, která na poměrně malém prostoru nabízí celkem 860 km sjezdovek a 270 lanovek či vleků. Mezi další střediska patří například Flachau, Hochkönig nebo Wagrain.

Trocha zeměpisu

Oblast Schladming – Dachstein se nalézá ve spolkové zemi Štýrsko a má přibližně 31 000 obyvatel. Celková kapacita lůžek je neskutečných 28 000, které zahrnují všechny kategorie. Nejvyšším vrcholem je Hoher Dachstein (2 996m n.m.)

Více informací na:

Schladming - Dachstein na mapě:

 

Aktuální záběry z webkamer:

Omlouváme se, ale webkamery nejsou momentálně k dispozici
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 14.54km
Cyklotrasy, délka 28.8km
Cyklotrasy, délka 33.71km
In-line, délka 9.75km
In-line, délka 15.49km
Pěší turistika, délka 1.67km
Pěší turistika, délka 4.86km
Skialpy, délka 9.25km
Skialpy, délka 10.12km
Via ferrata, délka 10.42km
Via ferrata, délka 11.56km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (0.68km)
chaty Alpenverein (2.34km)
Lyžařská střediska (3.56km)
Lezecký park "Klettergarten" (3.67km)
Lezecký park "Klettergarten" (3.67km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK