Logo Cestydoprirody.cz

Rakousko - Alpy | Postalm

Salzburgská Postalm je největší souvislou horskou pastvinou Rakouska a druhou největší v Evropě! Tato největší oblast horských pastvin Rakouska a druhá největší náhorní plošina Evropy byla až do období před 300 lety jedním obrovským lesním územím. Tenkrát totiž, když lesní porosty v údolích ubývaly v důsledku velké spotřeby výdřevy v solivarech v Salzkammergut, se začalo se získáváním dřeva na Postalmu. Horští sedláci z Abtenau, omezeni v hospodaření na statcích a lukách ve vysokých polohách, využívali nově získané pastviny, a oblast Postalmu nebyla už nikdy více zalesněna. V důsledku toho se Postalm stala největší oblastí horských pastvin v Rakousku. Na ní bylo zaměstnáno až 100 osob v salašnictví jako ošetřovatelé pastvin a ovčáci.

Když byl Bad Ischel ještě letní rezidencí rakouského císaře, existovalo tam také významné poštovní místo s mnoha poštovními kočáry a velkým počtem koní. V létě byla přiváděna část poštovních koní na pastvinu, aby se zotavila a tak vznikl název „Postalm“ (Poštovní pastvina)! Dnes se označuje celá oblast, která v sobě zahrnuje mnoho pastvin jako Lienbachalm, Einbergalm, Wiesleralm, Thoralm, Pitschenbergalm… atd, společně jako „Postalm“.

Od 50. let silně klesalo obhospodařování pastvin. Ale zřízení silnic s mýtem, v roce 1970 ze strany Strobleru a v roce 1987 ze strany Abtenaueru, namohlo zabránit opouštění pastvinářství. Dnes jsou pastviny, tak jako dříve, obhospodařovány a ročně se na nich nachází letní pastva až pro 2000 hovězího dobytka, koňů a ovcí. Horské silnice a hostince jsou citlivě začleněny do krajiny a tak zapadají na Postalmu velice dobře do přírody. Zároveň se staly atraktivní součástí rekreace.

Více informací na:

Postalm na mapě:

 

Aktuální záběry z webkamer:

Omlouváme se, ale webkamery nejsou momentálně k dispozici
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 14.54km
Cyklotrasy, délka 28.8km
Cyklotrasy, délka 10.91km
In-line, délka 9.75km
In-line, délka 15.49km
Pěší turistika, délka 9.46km
Skialpy, délka 10.12km
Skialpy, délka 9.25km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lezecký park "Klettergarten" (3.97km)
Lezecký park "Klettergarten" (3.97km)
Lyžařská střediska (5.09km)
Hřiště pro děti (5.52km)
Lezecký park "Klettergarten" (5.54km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK