Logo Cestydoprirody.cz

Česká republika | Jizerské hory

Zdroj: http://www.region-jizerskehory.cz

Jizerské hory – ideální místo na letní a zimní turistiku

Nejsevernějším pohořím naší republiky jsou Jizerské hory, nazvané podle zde pramenící řeky Jizery. Část Jizerek najdete na přilehlém polském území, ale to jim jim nic neubírá na velkoleposti. Jizerské hory jsou plné přírodních krás, zajímavých historických památek a horských měst a vesniček.

Hory se rozkládají u měst Liberec, Desná, Tanvald, Jablonec nad Nisou nebo Nové Město pod Smrkem. Patří sem i Frýdlant, kde si můžete zajít na státní hrad a zámek s dvěma prohlídkovými trasami. První okruh vás zavede do hradního muzea s galerií rodu Gallasů a Clam-Gallasů. Spatříte sbírky zbraní a prostory věnované Albrechtu z Valdštejna, koňské postroje, uniformy sloužících, zámeckou kuchyni a mnoho jiného. Druhá prohlídková trasa je zaměřena na expozici zbrojnice s více jak tisícem různých vojenských a loveckých zbraní.

Jizerské hory jsou protkány mnoha turistickými a cyklistickými trasami. Podívejte se do Černé Studnice s rozhlednou a na kopec Oldřichovský Špičák s vyhlídkou a bukovým porostem, který je chráněný. Jizerky nemohou postrádat významná horská střediska s možnostmi lyžování. Mezi vyhledávaná lyžařská centra patří Tanvaldský Špičák u Albrechtic s profesionálními sjezdovkami a několika lyžařskými vleky. Bedřichovský skiareál nabízí rovněž zajímavé sjezdovky a lyžování se můžete oddávat i na Severáku s různými tratěmi pro mírně pokročilé a začátečníky.

Jizerské hory jsou takřka vždy plné sněhu během zimy, není divu, že zde vzniklo spousta běžkařských tratí , které se pravidelně udržují. Oblíbená obec s běžkařskými trasami se jmenuje Kořenov. Nad obcí stojí i jeden světový unikát – jde o šestibokou kapličku. Pokud si uděláte jiný výšlap, dojdete k nedaleké rozhledně Štěpánka. Za příznivého počasí odtud můžete pozorovat Ještěd, Jizerské hory, Krkonoše, hrad Bezděz i Sněžku.

Zdroj: http://www.region-jizerskehory.cz/

Jizerské hory jsou nejsevernějším českým pohořím. Jejich východní část zasahuje na polské území a dále navazuje na Krkonoše, na západě sousedí s Lužickými horami. Nejvyšší vrchol české části hor je Smrk (1124 m). Jizerské hory jsou oblíbenou turistickou, rekreační a také sportovní oblastí. V létě jsou oblíbeným terénem pro turistické a cykloturistické výpravy. V zimě je v horách vedena síť běžkařských stop nazývaná Jizerská magistrála.

Více informací na:

Jizerské hory na mapě:

 

Aktuální záběry z webkamer:

Omlouváme se, ale webkamery nejsou momentálně k dispozici
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 14.24km
Běžecké lyžování, délka 20.62km
Cyklotrasy, délka 12.83km
In-line, délka 7.22km
In-line, délka 11.12km
Pěší turistika, délka 14.59km
Pěší turistika, délka 24.33km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (4.34km)
Lyžařská střediska (5.24km)
Lyžařská střediska (8.93km)
Lyžařská střediska (9.73km)
Lyžařská střediska (10.42km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK