Logo Cestydoprirody.cz

Česká republika | Krkonoše

Zdroj: http://www.region-krkonose.cz/

Krkonoše – vydejte se za horskými krásami

Krkonoše jsou našimi nejnavštěvova­nějšími horami a nabízejí mnoho značených turistických a cyklistických tras, muzea, zajímavé výhledy, vzácné rostliny a nejvyšší českou horu Sněžku. Při návštěvě Krkonoš budete mít skutečný problém – velice těžko se budete rozhodovat, jaké místo upřednostníte na výlet. Ale zase vám nic nezabrání se sem vydat i několikrát, jako mnoho jiných turistů.

Krkonoše, to je především lyžování na mnoha běžkařských a sjezdových tratích. Se skutečně úchvatnými výhledy absolvujte Hřebenovku – túru, na kterou můžete vyrazit z Harrachova. V Harrachově stojí lyžařské můstky, které už mnohokrát posloužily světovým soutěžím. Harrachov nabízí i prohlídku sklářského, lesnického a hornického muzea. Adrenalinové dobrodružství slibuje lanové centrum, bobová dráha, lezecká stěna a čtyřkolky. Horské výšiny mohou prozkoumávat i méně zdatní, protože i během léta fungují některé krkonošské lanovky. Poštěstí se vám je naleznout v provozu ve Špindlerově Mlýně, Harrachově, Janských Lázních, Rokytnici nad Jizerou, v Herlíkovicích nebo v Peci pod Sněžkou.

Krkonoše můžete poznávat i díky naučným stezkám. Jednou z nich je Čertova strouha, další Mlynářovy okruhy ve Špindlu, které jsou vhodné i pro menší děti, protože nejdelší trasa má tři kilometry. Během nich se podíváte po městečku v horách, a na Biskupskou vyhlídku.

Do Babí u Trutnova se vypravte podívat na dělostřeleckou tvrz Stachelberg, kde najdete expozici s fotografiemi, výkresy, plány a trojrozměrnými exponáty. Tvrz je umístěna v podzemí a na délku měří 3,5 km. O Krkonoších se mnohé dozvíte i díky Krkonošskému muzeu ve Vrchlabí, kde mají ozvučenou expozici Kámen a život, kde se ukazuje příroda, zvířata, rostliny. Pro milovníky výhledů jsou k dipozici mnohé rozhledny. Jednu z nich najdete nad Beneckem – říká si Žalý.

Zdroj: http://www.region-krkonose.cz/

Krkonoše jsou nejznámějším pohořím v České republice. V zimní sezóně jsou Krkonoše nejvyhledávanější oblastí v Čechách díky svým kvalitním a pestrým podmínkám pro sjezdové lyžování a rozsáhlé síti běžeckých tratí. Naopak v létě jsou Krkonoše oblíbeným cílem turistiky a cykloturistiky, v regionu naleznete desítky upravovaných a dobře značených cyklostezek.

Více informací na:

Krkonoše na mapě:

 

Aktuální záběry z webkamer:

Omlouváme se, ale webkamery nejsou momentálně k dispozici
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 20.62km
Běžecké lyžování, délka 14.24km
Cyklotrasy, délka 12.83km
In-line, délka 7.22km
In-line, délka 11.12km
Pěší turistika, délka 22.06km
Pěší turistika, délka 24.33km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (2.87km)
Lyžařská střediska (2.95km)
Lyžařská střediska (6.90km)
Lyžařská střediska (7.19km)
Lyžařská střediska (7.29km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK