Logo Cestydoprirody.cz

Česká republika | Šumava

Národní park a chráněná krajinná oblast Šumava spolu se sousedním německým národním parkem Bavorský les představují největší souvislý lesní komplex ve střední Evropě. Pro svoji polohu uprostřed hustě osídlené střední Evropy a zachovalou přírodu je Šumava často označována jako zelená střecha Evropy. Nacházejí se zde rozsáhlé horské smrkové a smíšené lesy (místy pralesovitého charakteru) a jako na jediném místě v ČR ledovcová jezera. Od roku 1990 je Šumava chráněna jako biosférická rezervace UNESCO.

Šumava nabízí pro pěší turisty více něž 500 km značených tras a je též vysoce vyhledávanou cykloturistickou oblastí jelikož je zde vyznačeno více než 350 km cyklotras, vedoucích převážně po zpevněných komunikacích. K velmi atraktivním úsekům patří např. stezka podél Schwarzenberského plavebního kanálu. Pro zimní rekreaci jsou nejvyhledávanější šumavské pláně v centrální části Šumavy (výchozí místo Horská Kvilda). Trasy jsou vhodné nejen pro špičkové lyžaře, ale i pro menší děti a začátečníky. Na Šumavě je vyznačena síť lyžařských tras o celkové délce 450 km, rolbou se udržuje přibližně 320 km.

Více informací na:

Šumava na mapě:

 

Aktuální záběry z webkamer:

Omlouváme se, ale webkamery nejsou momentálně k dispozici
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (3.37km)
Lyžařská střediska (3.94km)
Lyžařská střediska (12.16km)
Lyžařská střediska (12.16km)
Lyžařská střediska (15.83km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK