Logo Cestydoprirody.cz

Česká republika | Adršpach

Adršpach, Adršpašské skály, Teplické skály, Zdroj: www.region-adrspach.cz

Adršpach – tajemná krajina skal

Přírodní krásy dovedou připravit lidem úžasné zážitky a mnohdy je procházka malebnou krajinou tou nejlepší variantou v zápase s nezdary běžného života. Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály leží blízko česko-polské hranice a skalním městem protéká řeka Metuje.

Největším lákadlem lokality jsou místa okolo sedmi kilometrů dlouhého kaňonu Vlčí rokle. Před vámi se budou vypínat skalní věže až o výšce devadesát metrů, dvě jezírka, hluboké soutěsky a vodopád. Skalní město už od pradávna lákalo lidské zvědavce, ale je i pravdou, že se dlouho báli vstupovat mezi skály. Skály je však dokázaly chránit v době nepokojů a válek a v tomto případě zapomínali na to, že sem nechtěli vstupovat. Skály jsou opatřené starými nápisy, které dokládají přítomnost lidí už před staletími.

Skalním městem se můžete projít po značeném okruhu. Kompletně byla trasa dokončena roku 1890. Začít můžete už u jezera a vydat se na jedno kilometrový okruh kolem staré pískovny. Jinak je připravena prohlídka čtyř kilometrového úseku po zeleném značení. Budou vás obklopovat skalní útvary nejrůznějších tvarů, kterým nechybí jména – Milenci, Džbán, Sloní náměstí, Gotická brána, Krakonošův zub. Od Malého vodopádu se dejte po žlutě označené cestě k Velkému vodopádu a skalnímu jezírku, kde jsou k dispozici pramice i s převozníkem. Pokud se rozhodnete navštívit část Nová partie, užijete si překrásných výhledů na skály. Tato část je sice plná schodů, ale vaše snaha se určitě vyplatí.

Adršpach však není jenom proslulé skalní město. Naproti Adršpašským skalám spatříte v nadmořské výšce 667 m Křížový vrch s vyhlídkou, kam se dostanete po obnovené křížové cestě. Zajít můžete i ke zřícenině hradu Adršpach na Starozámeckém vrchu, odkud si užijete krásného výhledu do okolí. Z Police nad Metují se můžete přes Suchý důl vypravit do obce Slavný, kde objevíte kamenné hřiby.

Zdroj: www.region-adrspach.cz

Více informací na:

Adršpach na mapě:

 

Aktuální záběry z webkamer:

Omlouváme se, ale webkamery nejsou momentálně k dispozici
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 20.62km
Běžecké lyžování, délka 14.24km
Cyklotrasy, délka 12.83km
In-line, délka 11.12km
Pěší turistika, délka 22.06km
Pěší turistika, délka 24.33km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (8.27km)
Lyžařská střediska (10.52km)
Lyžařská střediska (13.54km)
Lyžařská střediska (13.64km)
Lyžařská střediska (13.68km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK