Logo Cestydoprirody.cz

Tibet v Evropě

10.July 2012
Velikost písma: A A A Tisk Autor: PEDAS
V letošním roce si připomínáme 6. července sté výročí narození Heinricha Harrera (1912-2006). Harrer byl rakouský horolezec, cestovatel, geograf, fotograf a spisovatel. Napsal více než 20 knih. Jeho nejznámějšími knihami jsou Sedm let v Tibetu a Návrat do Tibetu. S dalajlamou (který byl mladší o 23 let) se seznámil na podzim 1949 a po celý život zůstal jeho přítelem.
Hlavní foto článku
Muzeum H. Harrera

V rodném městečku Hüttenbergu v Rakousku (www.huettenberg.at) založil v roce 1983 muzeum (www.harrermuseum.at). Na ploše 1 000 m2 je uloženo 100 000 fotografií, pohlednic a předmětů, které dovezl ze svých cest (Tibet, Afrika, Borneo, Sutinám, Andamanské ostrovy, Amazonie, Nová Guinea).
Kromě mnoha fotografií zde lze najít i dokumenty – dopisy, deníky, dobový tisk – viz (http://harrer-webarchiv.huettenberg.at/…iv/index.htm).
Ve venkovní části muzea, pod širým nebem spatříte vtesaný do skály symbol tibetského buddhistického světa – okruh Lingkor, který byl požehnán JS dalajlamou v roce 2002. Je to miniaturní napodobenina svatého města Lhasy, kolem kterého vede tato stezka náboženských poutí a zde symbolizuje touhu Tibetu po svobodě. Muzeum je od svého založení víceméně evropským centrem tibetské kultury, které podporuje její zájmy i tibetský exil.

Přijměte pozvánku na letošní oslavy: (http://www.huettenberg.at/…chHarrer.pdf). Z Vídně je to 260 km. Vstupné dospělí 13,5 €, děti a důchodci sleva. A pokud Vám nevyjde čas, můžete brouzdat alespoň na internetu – www.harrerportfolio.com

Petr Ďásek, sdružení M.O.S.T. www.protibet.org – pomáhejte s námi Tibeťanům.

Reklama:

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

V okolí najdete

Lezecký park "Klettergarten" (6.39km)
Lezecký park "Klettergarten" (6.39km)
chaty Alpenverein (8.28km)
chaty Alpenverein (8.99km)
chaty Alpenverein (10.52km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK