Logo Cestydoprirody.cz

Děti mohou vycestovat pouze s vlastním cestovním dokladem

26.June 2012
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
S dětmi zapsanými v pase už vás do zahraničí nepustí. Od dnešního dne musí mít i děti do 15 let vlastní cestovní doklad.
Hlavní foto článku
foto: mzv

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů bude ukončena dnem 26. června 2012.

Od tohoto data bude muset mít každý občan České republiky (tedy včetně dětí) při cestování do zahraničí vlastní cestovní doklad.

Z České republiky lze vycestovat pouze s platným cestovním dokladem. V případě cesty do zemí Evropské unie a dále Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska lze jako cestovní doklad použít platný občanský průkaz. Občanský průkaz je však chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro děti v něm zapsané. Od 1. ledna 2012 mohou i děti mladší 15 let do uvedených států cestovat též na vlastní občanský průkaz, o který mohou rodiče dítěte požádat.

Pokud se chystáte vycestovat s dětmi letadlem, další informace můžete najít například zde: http://www.letuska.cz/…vat-letadlem.

Pokud nemůžete čekat 30 dnů na pas s biometrickými údaji, tak zažádejte o tzv.„bleskový pas“. Za ten ovšem nezaplatíte standardních 100 Kč, ale rovnou 1000 Kč a platnost bleskového pasu je pouhých 6 měsíců. Proto si o vydání pasu pro dítě zažádejte včas.

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK