Logo Cestydoprirody.cz

Dovolená plná zážitků u jezera Wolfgangsee

8.May 2012
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan a Österreich Werbung
Jezero Wolfgangsee je nejznámějším jezerem v oblasti Solná komora (Salzkammergut). Je jedním z nejteplejších jezer v okolí, má křišťálově čistou vodu a je ideální na koupání a provozování vodních sportů.
Hlavní foto článku
© Wolfgangsee Tourismus GmbH

Jezero Wolfgangsee je nejznámějším jezerem v Solné komoře. Jezero je přímo obklopené vrcholky a nachází v lůně nepopsatelně krásné krajiny. Je jedním z nejteplejších jezer Solné komory (cca 24° C), má křišťálově čistou a ještě ke všemu pitnou vodu a je ideální na koupání a provozování vodních sportů.

Na břehu jezera najdete 3 městečka,která poskytují svým hostům vlídnou náruč a hlavně zázemí pro aktivní a dokonalou dovolenou. Jsou to St. Wolfgang, St. Gilgen a Strobl. Každé z nich na oplátku střeží tři hory, které určitě stojí za to poznat blíže. Na Schafberg nad St. Wolfgangem je možné vyjet vláčkem, na Zwölferhorn nad St. Gilgenem romantickou kabinkovou lanovkou a na nekonečné pastviny na Postalmu nad Stroblem autem. Že se pak všude otevírají nádherné výhledy do nitra Alp, není třeba zdůrazňovat!

Tajemství přitažlivosti jezera Wolfgangsee a jeho okolí spočívá v kvalitě a bohatství nabídky, kterou má každý návštěvník k dispozici a kterou může libovolně kombinovat. Toto místo je plné magie a současně i zdrojem energie, ať už z hlediska pohybových aktivit, zážitků, prožitků nebo poznání.

Je to směs tradice a původnosti, životního stylu a přírody, zdraví a pohostinnosti, hrdosti a humoru, harmonie a spolehlivosti… a velké porce radosti ze života. Lidé v Solné komoře milují život, milují svůj kraj i své hosty a je jedno jestli je to při lidových veselicích, tichu hor, při dovádění v průzračných vodách jezera nebo při klidné a rozjímavé procházce napříč lesy a rozkvetlými loukami.

Svůj program si zde najde každý – pěší turista, horolezec, cyklista, tenista, golfista, jachtař, rybář, běžec, vyznavač nordic walkingu i jezdec na koni. Pokud by jste výlet k Wolfgangsee plánovali, určitě se vám vyplatí si objednat několik prospektů, které vám pošlou poštou zdarma (http://www.wolfgangsee.at/…tellung.html).

Jezero Wolfgangsee je eldorádem vodních sportů a to od klasických až po ty nejbláznivější. Plavání, potápění, veslování, surfování, vodní lyžování, jachting, parasailing nebo třeba tuberiding. Pro ty, kteří chtějí na jezero vyrazit v poklidu je k dispozici i parník.

Běhání je více než sport. Je to životní styl. U jezera Wolfgangsee se žije stylově, a proto se zde s nadšením běhá. Kdo si chce šetřit klouby, popadne hole a vykročí pevným krokem za svými endorfiny stylem nordic walkingu. Oblast kolem jezera Wolfgangsee se proslavila v celém Rakousku svými pohádkově krásnými a perfektně značenými trasami pro běhání a nordic walking. Nejoblíbenější a nejslavnější je okružní trasa vedoucí v délce 27 km kolem břehů jezera. Jsou zde však i mnohé další, které vás zavedou na nejkrásnější místa Solné komory.

Jezero Wolfgangsee je obklopeno horami, které ovíjejí turistické trasy. Každým výškovým metrem se před vámi otevírá krásnější panorama: štíhlé věže kostelů, temně zelené lesy a sněhobílé horské vrcholy se zrcadlí ve vodě a člověk si připadá jako ve filmu o přírodě, kdy jeden krásný záběr střídá druhý ještě úchvatnější než ten předešlý. A proto vzhůru na tematické turistické stezky za doprovodu průvodce nebo bez něj, vzhůru za zážitky, na které se nezapomíná.

Vydejte se na stezku Plombergstein, která vás zavede do Ďáblovy rokle a mezi kamenné soutěsky, vytvořené sesuvem skal. Vyšlápněte si nebo vyjeďte lanovkou na horské pastviny a putujte od salaše k salaši, dále pak do míst, jimž se přisuzují magické síly a spirituální energie, na dávná kultovní místa Keltů.

Na trekkingovém, silničním, horském i s elektrickým pohonem. Kolo nesmíte nechat doma. Co platí pro turistické stezky pro pěší, platí i pro obrovské množství cyklostezek a tras pro horská kola, na nichž lze objevovat všechny krásy této oblasti. Ať už budete zdolávat na kole Postalm, Schafberg či Zwölferhorn, vydáte se na rodinný výlet kolem jezera a do dalších úchvatných míst Solné komory, všude si budete připadat jako v ráji. Svižně a lehce i do strmého kopce se dostanete s elektrokoly, které kromě krásných výhledů otevírají novou dimenzi cyklistického sportu. Půjčoven a nabíjecích stanic najdete habaděj, ale já stejně dám vždycky raději přednost klasickým pedálům a baterie „nabíjím“ něčím dobrým na zub :-).

Salzkammergut (česky Solná komora) je oblast ve středním Rakousku na území spolkových zemí Salcbursko, Horní Rakousy a Štýrsko, v Severních vápencových Alpách. Reliéf Solné komory tvoří tektonické jezerní pánve vzájemně oddělené jednotlivými vápencovými hřbety Salzkammergutberge. Ze tří světových stran je oblast výrazně ohraničena mohutnými horskými skupinami – na východě Totes Gebirge, na jihu masiv Dachsteinu a Tennengebirge a na západě Berchtesgadenské Alpy. Na severu přechází do Předalpí. Osu oblasti tvoří řeka Traun, na západním okraji protéká řeka Salzach. V roce 1997 byla jižní část Solné komory v okolí Dachsteinu a Hallstatu zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO.

zdroj: wikipedia.org

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
kacza
před 6 lety

wolfgangsee je báječné místo…strávili jsme tu něco přes týden,spali v kempu,okolí projezdili na kole, přeplavali jezero, navštívili nedaleký salzburg(cc 30km),jen lanovkový výlet ám zkazilo zamračené počasí, které bylo jinak celkově příjemné pro všechny aktivity…určitě se rádi vrátíme :-)

 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

V okolí najdete

Lezecký park "Klettergarten" (1.33km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.33km)
Hřiště pro děti (2.77km)
Hřiště pro děti (3.23km)
chaty Alpenverein (3.35km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK