Logo Cestydoprirody.cz

Vorarlbersko - jako stvořené pro dovolenou

3.May 2012
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan a Österreich Werbung
Vorarlbersko je druhá nejmenší spolková země Rakouska a leží na jeho samém západě, mezi Bodamským jezerem a Alpami, v těsném sousedství s Německem, Švýcarskem a Lichtenštejnským knížectvím. Tahle část země je známá vzrušující souhrou vysoce kvalitní kultury a působivé přírody.
Hlavní foto článku
© Vorarlberg Tourismus / Udo Bernhart

Své návštěvníky zve Vorarlbersko k objevování nových a prožití zcela neobyčejných okamžiků. Při mnoha prvotřídních kulturních akcích, při setkáních s moderní architekturou a hlavně při vzrušujících výletech do přírody.

S rozlohou 2 600 km² je Vorarlbersko čtyřikrát tak velké jako Vídeň. Od severu na jih měří Vorarlbersko 100 kilometrů a za 1 ½ hodiny jízdy autem se dostanete ze středomořského nádechu břehů Bodamského jezera v nadmořské výšce 400 metrů do vysokých hor Silvretty s třítisícovkami schovanými pod věčným sněhem a ledem.

Šest prázdninových regionů Vorarlberska

ALPSKÝ REGION BLUDENZ

foto

Böhringer Friedrich, Wikimedia Commons

Dvě nádherná alpská údolí, Brandnertal a Klostertal, a alpské město Bludenz tvoří dohromady působivé kouzlo tohoto prázdninového regionu. Své si zde najde rozhodně každý, protože 800 kilometrů turistických cest, 300 kilometrů tras pro horská kola, dvě 18-jamková golfová hřiště, jezdectví či lukostřelba, to už je hodně slušný výběr. Ani vaše drobotina nepřijde zkrátka a zabaví se například na akci „Dětské léto“ s animátory v Brandnertalu nebo na Čokoládovém festivalu v Bludenzi.

Ve Vorarlbersku turistické cesty nevedou jen jednoduše nahoru. Mnohé z cest vypráví zajímavosti o historii, přírodě a kultuře života. Obdivuhodně mnoho cest je kromě toho umělecky upraveno nebo se v určitých termínech stávají dějištěm kulturních událostí.

ARLBERG

Jeho pověst je legendární, jeho jméno znamená vášeň – to je Arlberg. V oblasti Lech Zürs am Arlberg najdou hosté „více prostoru k přemýšlení a více času pro smysly“. Kromě toho i tento region léto láká na tzv. letní kartu, která je mezi turisty velice oblíbená, protože díky ní lze ušetřit nemalé peníze. Active Inclusive Card, obdrží každý host zdarma již při prvním přenocování.

BODAMSKÉ JEZERO-VORARLBERG

Příjemná atmosféra malého městečka, v kouzelné přírodě a v nejlepší poloze pro výlety kolem mezinárodního Bodamského jezera. Dějiště Bregenzského festivalu a mnoha dalších kulturních událostí. Známé svou moderní architekturou. Vyhledávané místo pro konání kongresů. Centry jsou města Bregenz, Dornbirn, Hohenems a Feldkirch.

Sedět pod širým nebem, obdivovat západ slunce nad Bodamským jezerem a pak si vychutnat velkou operu na jezerní scéně. Zaposlouchejte se do Schubertových písní a nechte zrak bloudit po po okolních horách a loukách. Nebo choďte po horách v doprovodu moderní lidové i světové hudby. Vorarlberská krajina je v pravém slova smyslu kulturní krajinou.

foto

BREGENZSKÝ LES

Region pro milovníky vysokých požitků. Známý excelentním horským sýrem a Sýrovou stezkou. Spojení staré a nové architektury překvapí, mnohde stojí vedle sebe současný obytný a tradiční lesnický dům. Tématické stezky vypráví zajímavé historky. Milovníkům pohybu se zde otevírá zajímavá kulturní krajina. Hudebními vrcholy jsou koncerty Schubertiády ve Schwarzenbergu.

KLEINWALSERTAL

Oblast přístupná po silnici pouze z Německa. Ze tří stran obklopují údolí 2 000 metrů vysoké hory. V létě je neporušená horská příroda oblíbeným cílem turistů, bikerů a návštěvníků, kteří chtějí načerpat nové síly. Za zmínku jistě stojí Horská přehlídka, která nabízí nejen spousty zážitků, ale i interaktivními stanice. Zábavu nabízejí festivaly a kasina v Riezlernu.

MONTAFON

Procházet historickými cestami, slézat známé vrcholy a výborně jíst, to je Montafon. Toto vysokoalpské údolí na jihu Vorarlberska tvoří 11 obcí, které nabízí vše, na co si jen vzpomenete. Túry s průvodcem a výkladem dají nahlédnout do zdejší životní kultury. Novinkou v nabídce jsou horské túry s průvodcem na elektrokolech. Rozmanité aktivity nabízí Aktivclub Montafon s denně se měnícím programem, který je pro zdejší hosty v ceně.

Tento článek si nebere za cíl přinést detailní informace o celé oblasti Vorarlberg, ale ukázat na místa, která možná ještě neznáte a přitom určitě stojí za návštěvu. Každá z oblastí nabízí něco jiného, ale právě díky tomu si vybere téměř kdokoliv.

Vorarlbersko (výslovnost [forarlbersko], německy Vorarlberg) je nejzápadnější a po Vídni druhá nejmenší rakouská spolková země. Ve svojí moderní podobě existuje Vorarlbersko jako samostatný územní celek od roku 1861. Metropolí země je Bregenz. Svůj název, jenž se dá doslovně přeložit jako Předarlbersko, získala země proto, že se z hlediska zbytku Rakouska nachází před zdejším Arlberským průsmykem, ležícím na hranici s Tyrolskem.

zdroj: wikipedia.org

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

Kde se diskutuje

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK