Logo Cestydoprirody.cz

Film o Alpenvereinu slaví premiéru !!! (VIDEO)

20.April 2012
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Österreichischer Alpenverein (OeAV) založený v roce 1862 je dnes se svými 400 000 členy největším horolezeckým sdružením Rakouska. Jelikož letos slaví Alpenverein 150 let své existence, natočil film o své činnosti.
Hlavní foto článku

Rakouský Alpský Svaz (Österreichischer Alpenverein) je v České republice znám pod názvem Alpenverein. Vzhledem k tomu, že členové, kromě dalších výhod, získávají i pojištění, tak si hodně lidí myslí, že Alpenverein je pojišťovna. Ale tak to není.

Alpenverein je veřejně prospěšné nestranické sdružení orientované na turistiku, horolezectví, horské výstupy, cestování, lyžování, skialpinismus, běh na lyžích, ochranu přírody a prostředí, práci s mládeží, péči o seniory, vydávání publikací, vědeckou činnost a mnohé další. Významnou oblast práce OeAV představuje udržování jeho více než 500 horských chat a péče o síť alpských stezek.

Co ale vlastně dělá Alpenverein? Představuje dobrodružství na horách, zážitky v přírodě, odpočinek na chatách, čas s rodinou, zábavu s přáteli – představuje pro každého zcela individuální „CESTY DO PŘÍRODY“ (Wege ins Freie).

Nový film o Alpenvereinu, který má nyní svou premiéru, ukazuje portrét největšího alpského svazu Rakouska.

zdroj: Österreichischer Alpenverein

O výhodách členství v Alpenvereinu se můžete dozvědět ZDE

Členem Alpenvereinu se můžete stát ZDE

Nabídka map Alpenevereinu naleznete ZDE

Bergauf – časopis Alpenvereinu

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

Kde se diskutuje

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK