Logo Cestydoprirody.cz

Flying Fox XXL, jedna z nejrychlejších a nejdelších lanových skluzavek na světě (VIDEO)

13.April 2012
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Připoutat, zaujmout startovní pozici a začíná prvotřídní adrenalinový zážitek. Letecký zážitek první třídy umožnil Jochen Schweizer od ledna 2011 stavbou ve světě nejdelší a nejrychlejší lanové skluzavky tohoto druhu v rakouském Leogangu. „Flying Fox XXL“ – tak se nazývá nejnovější dobrodružství, při kterém se odvážní jako superman řítí do údolí s průměrně sto třiceti kilometrovou rychlostí. Pokud hledáte trochu jiné rozptýlení při vašich cestách do Alp, tak čtěte dále.
Hlavní foto článku
Foto by FLYING FOX XXL GmbH

Kdo rád nevzpomíná na to, jak se bavil, když se v Rakousku klouzal zavěšený na ocelovém laně přes dětské hřiště. Tento zážitek se nyní zmnohonásobil. Zrychlení při letu bere dech. Flying Fox XXL je s 1 600 metry délky a špičkovou rychlostí 130 km/hod jednou z nejrychlejších a nejdelších skluzavek na světě. Let nad údolím až 140 metrů vysoko zaručuje nezapomenutelný výhled na svět hor. A ještě k tomu nic nemůžete udělat špatně – brždění probíhá automaticky.

foto

Foto by FLYING FOX XXL GmbH

Vrhněte se nyní do dobrodružství a najděte odvahu k jízdě na žhnoucím ocelovém laně! Ze Stoeckalmu kloužou účastníci plných 1,6 km přes údolí a ve výšce přes 140 m si užívají fantastický pohled na dech beroucí svět hor lyžařského střediska Saalbach Hinterglemm Leogang. Hlasitý radostný pokřik, husí kůže a množství adrenalinu jsou doprovodem.

Už samotný start se postará o šimravé vzrušení: Vybaven popruhy pro ležení je účastník připojen na Stoeckalmu v blízkosti střední stanice kabinové lanovky v Leongangu na lanový systém. Dobře zajištěn jede v pozici na břiše vysokou rychlostí do údolí. Pocit podobný beztížnému letu vzduchem, podobný létání draka – jen mnohem, mnohem rychlejší. Jako v opojení se vznáší přes dech beroucí horskou krajinu dolů, prožívá svět s velkolepé ptačí perspektivy. V netušených výškách se potom ukazuje, zda nejenom lano, ale taky nervy, jsou z ocele. Koneckonců se musí překonat až ke konečné stanici značný výškový rozdíl (přibližně 280m).

zdroj: FLYING FOX XXL GmbH

Trocha historie: Původ Flying Foxu je v Jižní Americe. Zde překonávají rolníci propasti, hluboká údolí a dravé řeky pomocí tlustých ocelových lan. Na tak vzniklých lanových skluzavkách se řítí s dobrodružným vybavením přes stovky metrů k protilehlému svahu hory. První jízda se tam považuje za zvláštní zkoušku odvahy a představuje vstup do dospělosti.

foto

Foto by FLYING FOX XXL GmbH

Dráha není pro každého. Požadovaná tělesná kondice a stáří jsou:

  • nejnižší věk 10 roků
  • do 18 let s písemným souhlasem zákonného zástupce
  • tělesná váha mezi 35 a 120 kg
  • normální fyzický a psychický stav
  • není povoleno těhotným ženám

Jak se tam dostanete: Ze Salzburku po B21 na Bad Reichenhall a pak směr na Zell am See. V Saalfeldenu odbočíte na západ (směr Sant Johann in Tirol) na Leogang. Přibližně 3km za Leogangem je v obci Hütten stanice lanovky (Leoganger Bergbahnen), kterou se vyjíždí do mezistanice na start.

Cena za takovýto zážitek není úplně lidová. Jedna jízda stojí 79EUR (rok 2012). Pokud jste ranní ptáčata a přijdete mezi 10 a 11 hodinou (v zimě mezi 11–12h) tak Vás bude stát lístek 59 EUR. Mezi 16–17 hodinou (v zimě mezi 15–16h) stojí lístek 69EUR. Samozřejmě jsou v nabídce i slevy pro rodiny, či sleva na druhou jízdu ve stejný den. Ceník naleznete ZDE

V zimě se jezdí od 11h do 16h, v létě od 10h do 17h. Vždy od středy do neděle a o prázdninách každý den. Než ale vyrazíte na cestu, zjistěte si provozní dobu na stránkách Flying Fox XXL

Mapa Alpenvereinu: č. 34/2 Kitzbüheler Alpen, Ost

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (3.70km)
Lyžařská střediska (4.45km)
Lezecký park "Klettergarten" (6.14km)
Lezecký park "Klettergarten" (6.14km)
Lezecký park "Klettergarten" (6.40km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK