Logo Cestydoprirody.cz

Tennengebirge - na skialp i s rodinou

6.February 2012
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Už jste někdy slyšeli o Tennengebirge? A víte kde vlastně leží? Do té doby než jsem sem přijel na svůj první skialpový kurz jsem je většinou po dálnici míjel, ale už od prvního skialpového výstupu na zdejší vrcholy se sem rád vracím.

Hlavní foto článku
Pohled z Wengerau na Eiskogel (pohled na Tennengebirge z jihu)

Tennengebirge jsou pohořím nacházejícím se asi 50km jihozápadně od Salzburku. Pro turisty a horolezce :-): jsou západně od Dachsteinu s nadmořskou výškou okolo 2000–2200 m. Jelikož se jedná o vápencové pohoří nachází se zde i mnoho jeskyní. Kromě jiného zde naleznete i, se svou délkou 42 km, nejdelší ledovou jeskyni na světě. Nachází se v nitru hory Hochkogel (2281 mnm).

Turistickým centrem je zde Werfenweng, který se nachází na platu v nadmořské výšce přibližně 1000 mnm, odkud je přístup jednak k lyžařskému středisku, které bylo v roce 2001 zařazeno dle „News“ mezi 5 nejlepších středisek Rakouska a v roce 2010 vyhodnoceno jako TOP středisko pro začátečníky. Každopádně je to zde vhodné pro rodiny s dětmi. Z vrcholu Bischling jsou krásné výhledy a můžete vidět Dachstein, Grossglockner i Grossvenediger.

Ale pro skialpinisti je zajímavějším místem Wengerau odkud se vychází, již na lyžích, na vrcholy Eiskogel, Tauernkogel, Frommelkogel a další.

Tady jsem objevil krásu skialpového lyžování. Dodnes si vzpomínám na ten největší rozdíl oproti klasickému sjezdovému lyžování. A tím je brzký návrat z túry (obvykle kolem 13h) a pak posezení na sluníčku před chatou. Jak příjemné oproti pozdějšímu návratu ze sjezdovek, kdy už člověk kvůli zimě radši zaleze hned do chalupy.

Trasu na Eiskogel jsem již na portál zadal a tak neváhejte. To nejlepší období pro návštěvu tohoto skvělého pohoří se blíží.

Ubytovat se můžete za velice slušné peníze ve Wengerau. Kolem chalupy Vám povede nejspíše i trasa na běžky (celkem 41km) a také vyrolbovaná trasa pro pěší. Tu jsme využívail pro výlety s kočárkem na lyžičkách vyrobených podomácku ze starých běžek. Však bych je mohl zvědavým rakušákům prodat za slušnou cenu :-). Každopádně je to místo vhodné pro dovolenou s rodinou, kdy jeden z rodičů jde na skialpy a druhý si užívá s dětmi zimních radovánek.

Trasu na Eiskogel naleznete ZDE

Informace o lyžařské středisku naleznete ZDE

Informace o ledové jeskyni Eisriesenwelt naleznete ZDE (Pozor: ta je ale otevřena pouze v od května do října)

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK