Logo Cestydoprirody.cz

TANAP povolil zimní turistiku/skialp v Žiarské dolině

11.January 2012
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Správa Tatranského Národního Parku (TANAP) povolila pro příští tři roky pohyb turistů a skialpinistů v Žiarské dolině i v období zimní uzávěry.
Hlavní foto článku
Baranec

Na základe žádosti TJ Družba Smrečany-Žiar jako vlastníka Žiarské chaty, udělil Krajský úrad životního prostředí v Žiline výjimku z návštěvního řádu Tatranského národního parku. Výjimka je platná pro Žiarskou dolinu a týká se změny sezónní uzávěry pro vykonávání pěší turistiky a skialpinismu. V období sezónní uzávěry, t. j. od 1. listopadu 2011 do 31. prosince 2014, se povoluje pohyb turistů na následujících turistických značených trasách: Žiarská chata – rozcestí pod Homoľkou – Malé Závraty – pleso pod Žiarským sedlem – Žiarské sedlo po zimním tyčovým značení (zelená značka) – Žiarské sedlo – Plačlivé (Plačlivô) (žlutá značka po hřebeni), – Žiarske sedlo –hřebenovka směrem na Smrek – sedlo Jamina (sedlo nad Pustým/Pusté sedlo) – Baranec – Kečka – Holý vrch – Malý Holý vrch – Stará Stávka – ústie Žiarské doliny, parkoviště (žlutá značka).

Současně sa povoluje vykonávání skialpinismu v období od 21. prosince až do 15. května v lokalitě Baranec – Jarný žleb a Žiarské sedlo – Malé Závraty – Žiarská chata po trase letního turistického značeného chodníku.

Bližší informace je možné získat přímo na Žiarské chatě nebo u HZS Západní Tatry.

Celou zprávu HZS o udělení výjimky naleznete ZDE

Informace o aktuálním stavu lavinového nebezpečí v Západních Tatrách naleznete ZDE

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (14.61km)
Lyžařská střediska (15.43km)
Lyžařská střediska (16.78km)
Lyžařská střediska (17.72km)
Horské chaty (20.03km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK