Logo Cestydoprirody.cz

Indickým Himálajem na kole

19.October 2016
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Indie je kolébkou jedné z nejstarších civilizací a nositelem kulturního a duchovního dědictví, místem jedinečných přírodních scenérii. Proto si ji vybrala za cíl sportovní poznávací dovolené desetičlenná partička cyklistů, která se dala dohromady v cestovce Rajbas.
Hlavní foto článku
galerie >

Za tři týdny nelze poznat vše a tak jsme se zaměřili na severní část Indie, kde se tyčí vrcholky Himálaje. Jedeme z Dillí do podhůří Himaláje lůžkovým vlakem, kde na nás v Kalce na nejsevernějším indickém nádraží čeká Jasin – osvědčený eskamotér indických vysokohorských silnic a jeho tři auta s neméně zkušenými řidiči.
Následujících pět dní jedeme proti proudu řeky Satluj. Pramení v Tibetu pod horou Kailás. Silnice se vine proti proudu v nekonečných zatáčkách za minimálního provozu, co více si můžeme přát. Údolí Satluje nabízí spoustu mystických míst, ve vesnici Sarahan – hinduistický klášter, zasvěcený bohyni Bhima Kálí, v Kalpě buddhistickou starobylou gompu, kterou údajně založil velký šiřitel buddhismu Rinčhen Zangpo.

foto

Opouštíme Satluj a pokračujeme proti proudu jejího přítoku Spity. Stoupáme do 3 000 m krajinou, která se zásadně změnila oproti té, odkud jsme před pěti dny vyjížděli. Šlapeme suchými pustými horami, kde dochází ke srážkám jen výjimečně. Vesnice tu jsou tibetského typu. Není divu, hranice s Tibetem je od nás jen 10 km. Jednu z mnoha fotografických zastávek děláme u těžce pracujících školáků, nakládající kameny na lanovku. Stoupání do vesnice Nako nám dává pěkně zabrat, ale scenérie vysokých hor stojí za to a také tu je významný klášter Nako Čhoghor z 11 století. Nyní zbývá vyšlapat závěrečných 200 výškových metrů do sedla. Tento úsek patří k nejvíce ohroženým sesuvem půdy. Letos máme štěstí, přejíždíme brod, za kterým je nutné vyšlapat pouze pár desítek metrů, abychom si užili nádherného sjezdu po kvalitním asfaltu scénicky fascinující krajinou.

foto

Až druhý den se vydáváme na prohlídku buddhistického kláštera, založeného roku 996. Nejdůležitější stavbou tohoto komplexu je Sughlhakhang ,,Sál osvícených bohů“. Jeho složitě zdobený interiér slouží jako mystický model vesmíru. Necháváme se tu unášet atmosférou a historií. Přejíždíme 65 km údolím Spiti přes okresní osadu Kaza do Ki Gompa. Údolí se zde rozšiřuje, je lemováno vysokými pustými horami, silnice kličkuje krajinou v nadmořské výšce kolem 3 300 m. Tato oblast patří mezi jedno z nejvyšších trvale osídlených míst na světě. Na malých políčkách se tu pěstuje převážně hrách a ječmen. Tibetská obydlí mají na rovných střechách naskládané zásoby klestí a trusu k topení. Moc ho není, vždyť v této výšce stromy nerostou. Přijíždíme do kláštera Ki Gompa. Je příkladem tibetské architektury a jednou z nejexotičtějších staveb v Himáčalpradéši. Tento největší klášter v údolí Spity byl založen v 16. století.

foto

Následující výjezd na Kunzum Pass 4450 m patří mezi cyklistické lahůdky. Cestu znepříjemňují pouze občasné brody, všudypřítomné náklaďáky Tata a věčný nepřítel cyklistů – protivítr. Asfaltová silnice se mění na šotolinovou, což dělá výjezd hodnotnějším sportovním výkonem. V sedle jsou tři čorteny zdobené modlitebními praporky. Obzoru vévodí přes sedm tisíc metrů vysoké, nám neznámé štíty. Dnes plánujeme spát v Čatru, ale tající sníh naše plány mění. První rozvodněný potok ještě přejíždíme díky zkušeným řidičům, ale druhý potok strhává silnici a nezbývá než se vrátit zpět do kamenné čajovny a počkat, až silnici přijede opravit bagr. Další den v poledne přijíždí zespodu konečně první auto, znamenající, že silnice je průjezdná. Neváháme a vydáváme se na cestu. Překonáváme kritické místo, ale ne na dlouho. Tentokrát rozvodněný potok zatarasil cestu vrstvou bahna a kamení. Cestující, kteří přijeli před námi, pracují na zprůjezdnění. I my přikládáme ruku k dílu a popravdě, moc nevěříme, že naše úsilí je efektivní. Po hodině práce se rozjíždí první auto. Zapadlo do bahna po pár metrech a stálo velké úsilí je vyprostit. Zdá se, že tu opět budeme neplánovaně nocovat. Nakonec se vše v dobré obrátí. Slunce udělalo své, bahno si sedlo a naše první dvě auta projíždí kritický úsek. Bohužel jeden z ostatních řidičů auto málo rozjel a zablokoval cestu všem ostatním. Vyproštění trvá dvě hodiny a naše třetí doprovodné auto projíždí až k večeru. Nevadí, hlavně že jedeme. Do Čatru je to již jen 20 km. Naše radost nemá mezí. Ovšem ne na dlouho. Další stržená silnice. A tak do Čatru docházíme po hodině chůze. Žije to tu – indičtí cestující a cestovatelé z celého světa čekají na zprůjezdnění cesty. Nikdo se nevzrušuje, nenadává – tohle je v Indii normální. Dostáváme jídlo, pivo, sušenky a dokonce se najde i místo ve stanu. Chudáci řidiči, nocují u aut a čekají na bagr.

foto

Nyní se dostáváme na slavnou silnici spojující Manali a Leh. Je otevřena dle rozmaru počasí pět měsíců v roce a vede přes několik pětitisícových sedel. Naše nocležiště je v kempovišti Pang v 4000 m, kam dojíždíme za tmy a spíme v jednom ze stanů v luxusní společné noclehárně. Na večeři si objednáváme typické tibetské jídlo – momo – těstovinové taštičky se zeleninou, vařené v páře. Z Pangu máme urazit do Lehu 185 km. Nejprve vyjíždíme na náhorní plošinu obývanou jen nomádskými pastevci. Po té nás čeká táhlé stoupání až do druhého nejvyššího indického sedla Tangla La 5 300 m. Šlapat v pěti tisících není tak obtížné, pokud je dobrá aklimatizace. V samotném sedle nás vítají čorteny s modlitebními praporky. Odtud sjíždíme 110 km do městečka Lehu – v 17. století nejrušnějšího střediska na hedvábné stezce. V Lehu si dopřáváme odpočinkový den bez kola, věnujeme jej poznávání klášterů v údolí Indusu. Jako první navštěvujeme klášter – gompu Tikce z 15. století. Máme štěstí, zrovna probíhá ranní bohoslužba, obřad uctívání – půdža, jenž je pro nás hlubokým, působivým zážitkem. Tajemně na nás působí starý modlitební sál, z šera vystupují malby a masky démonického tantrického božstva.

foto

Po jednodenním odpočinku nás čeká osobní životní cyklistický rekord – výjezd do sedla Khardung La v nadmořské výšce 5 358 m. Dle mnoha zdrojů je to nejvyšší běžně motoristicky a tím i cyklisticky dosažitelné sedlo na světě. Startujeme z Lehu v 3500 metrech. Čeká nás 40 km výjezd s převýšením 1850 m. Asfaltka stoupá kamenitou krajinou, nekonečnými zatáčkami a výhledy na suché vyprahlé indické hory. Kontrola povolení do pohraniční zony je vítaným zpestřením a důvodem k odpočinku. Kyslíku ubývá, ale přesto cyklistické Mekky dosahuje většina z nás po třech hodinách jízdy. Následný sjezd zpět do Lehu je odměnou hodnotného sportovního výkonu. Cyklistická dovolená se překulila do poslední třetiny, ve které nás čeká 450 km přejezd do Šrínagaru. Ze začátku přejíždíme podél Indusu do kláštera v Alčí. Pyšní se výjimečně starými nástěnnými malbami a dřevěnými plastikami, které se uchovaly po devět století uvnitř malých chrámů s hliněnými zdmi a unikly muslimskému řádění ve 14 století.

foto

V Lamayru nocujeme v těsném sousedství středověkého kláštera, jenž býval významným mezníkem na Hedvábné stezce. Patří mezi 108 klášterů, které založil v 10 a 11. století Rinčhen Zangpo. Nyní tu přebývá pouhých 20 buddhistických lamů oproti 400, kteří tu žili před více než 100 lety. Poslední navštívenou buddhistickou památkou na cestě do Šrínagaru je sedmimetrová socha Maitréji v Mulbeku. Záhadou je, že socha byla vytvořena v sedmém a osmém století, což je dávno před tím, než zde buddhismus zakořenil. Máme štěstí na bohoslužbu za dobrou úrodu vysoce postaveného lámy. Poslední cyklistický den 31. srpna zahajujeme brzkým výjezdem v 6 h ráno autem z Drassu. Musíme stihnout projet vzdušný úsek v nestabilním podloží dříve, než bude v našem směru uzavřen. Silnice je tu tak úzká a exponovaná, že je zde doprava organizována vždy jen jedním směrem.

foto

Konečně jsme v kašmírském údolí, ležícím mezi zasněženými himálajskými štíty a pohořím Pír Paňdřal. Je to jedno z nejkrásnějších, nejúrodnějších a klimaticky nejpříjemnějších míst na indickém subkontinentu. V současné době je situace relativně klidná a turisté, kterých je tu poměrně málo, si mohou užívat tak jako my, krás a pohody plovoucích hotelů – hausbótů na jezerech Dal a Nagin. Hausboty jsou dědictvím po Britech, kterým Mahárádža odmítl prodávat půdu, na níž by si mohli vystavět domy. Tak se uchýlili na jezero Dál, kde si stavěli hausbóty – luxusní dřevěné domky na zdejších dlouhých člunech. Připadáme si tu jako na zámku. Veškerý nábytek a interiér je ručně vyřezávaný, na zemi vyhlášené kašmírské koberce z vlny a hedvábí. Personál nekonečně vstřícný. Dokonalá tečka za cykloturistickým putováním.

foto

Jezero Dal je známé svými rozkvetlými plovoucími zahradami. Místní obyvatelé proplouvají mezi zahradami a sklízejí rajčata, dýně a pestré květiny. Roku 1585 Kašmír dobyl mughalský císař Akbar a ve Šrínagaru vybudoval nádherné paláce a zahrady, které se zachovaly dodnes. Poslední ráno v Kašmíru vstáváme již před pátou a na šikarách se necháme dovést na ranní zeleninový trh na jezeře Dal. Je to vlastně zdejší obdoba velkoskladu –za svítání se sem sjedou obchodníci, aby navzájem výhodně směnili zboží v přátelské atmosféře. Zboží následně nabízejí v obchůdcích a restauracích během dne. Po návratu z trhu nakládáme kola, přelétáme do Dillí, kde naše nezapomenutelná cesta před necelými třemi týdny začala a zase skončí.

A jaká je Indie? Máme z ní rozporuplné pocity, je bohatá i chudá, voňavá i páchnoucí, nádherná i krutá, zkrátka neskutečně rozmanitá. Již nyní víme, že se do Indie zase brzy a rádi vydáme.

foto

Zájez pořádal CK Rajbas

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Hanka
před 4 dny

Tomu říkám splněný sen. Moje sestra je velkým nadšencem hor a když byla loni v Dolomitech, ztratila peněženku, což ji velmi mrzelo hlavně kvůli dokladům, ale koupila jsem ji malou dámskou peněženku https://www.penezenky-ahal.cz/…ezenky-male/, která je dle mého mnohem praktičtější a hlavně skladnější na podobné výpravy a je moc spokojená. Ale tedy Himaláje, to je jiný level a ještě navíc na kole, klobouk dolů :)

David
před 4 měsíci

Moc bych si přál se jednou na indický Himaláj podívat a zažít toto všechno popisované v článku na vlastní kůži – a tím líp, pokud by se to odehrálo na kole třeba s mojí přítelkyní :-) Vzhledem k tomu, že máme v domě chytrou domácnost propojenou s cloudovým řešením od https://www.jablotron.cloud/ , tak by pro nás navíc nebyl problém na takovou dálku spravovat, co se zrovna v domě děje.

Jarda
před 6 měsíci

Tak přesně takové zážitky z cest po celém světě všem odvážným dobrodruhům velice závidím – já na to prostě nemám koule :-( Snažím se to alespoň vynahradit nějakými delšími výlety po České republice a Slovensku, na což jsem se perfektně vybavil cyklistickým oblečením a vzhledem k tomu, že jsem využil slevových kuponů z internetových stránek https://slevovykupon.net/ , tak mne to nevyšlo ani moc draze :-)

Tomáš
před 7 měsíci

No, já vám někdy ty vaše výlety fakt závidím. Zajímalo by mě, prodali by vám občané ty svoje koberce? Já bych si je určitě koupil, za jakoukoliv cenu. Jsem do nich blázen :D! Ale, tak jelikož tady v česku nic nenajdu, musel jsem se podívat jen na koberce metráž na webu https://www.breno.cz/…oberce/c-360, kde jsem nakonec i koupil.

REAL USA PASSPORTS FOR SALE ht
před rokem

REAL USA PASSPORTS FOR SALE https://timesaverholdings.com/ WhatsApp: +14086864759 / timesaverholdings@gmail.com BUY USA/UK/CANADA PASSPORTS- APPLY FOR FAST SERVICES IN REGISTERED PASSPORTS, SCAN-ABLE DRIVERS LICENSE, DATABASE REGISTERED ID CARDS, SOCIAL SECURITY NUMBER CARD(SSN), GMAT, IELTS, SSN, DIPLOMAS, UTILITY BILLS, VISAS, USA GREEN CARD, RESIDENTS PERMIT, BUY REGISTERED DOCUMENTS ONLINE etc. All These With Fast Shipping At https://timesaverholdings.com/ WhatsApp: +1 (408) 868 64759/ timesaverholdings@gmail.com Buy Driver’s License Online/Buy Real And Fake Documents online/Buy USA driver’s licen­se/DRIVING LICENSE/Apply For Real And Fake Passport/Buy Fake Driver’s License for sale/FAKE DOCUMENTS ONLINE/Buy SSN for sale/

Welcome to TIMESAVER HOLDINGS CONTACT US https://timesaverholdings.com/ WhatsApp: +14086864759 Email: timesaverholdings@gmail.com https://timesaverholdings.com/contact-us/

We produce genuine registered documents which are legally used and we also produce Fake or Novelty documents which are just use for camouflage and can not be use legally, these types of document (Fake Documents) are not important so we produce on high demand and order, We also work with agents from top embassies within the world who have all our clients information processed from within and have everything authenticated in the supposed database system.So everything we do regarding the production of a Genuine Passport, Drivers License,SSN, ID Cards, Birth Certificate, Visa, PR, Diplomas and many other documents are genuine and all the real documents that can be legally used.

ABOUT REGISTERED DOCUMENTS

  1. Real documents are registered in the national database and contain all the applicant’s vital information.
  2. Genuine documents comply with all the legal requirements imposed by authorities. They can be used for border crossings and other cases involving scanning procedures.
  3. With real ID cards or driver’s licenses, you can apply for renewal when needed.
  4. Genuine documents will cost more because they need to be registered according to the official requirements.
  5. With all registration issues in mind, production of real documents takes longer.

ABOUT FAKE DOCUMENTS

  1. Fake documents are not registered in any system. They are issued to a person for camouflage purposes only.
  2. Although they do look like government-issued ones, false documents shall not be scanned by data-reading machines as your personal information is not going to show up.
  3. You cannot apply for renewal if your ID card or driver’s license hasn’t been registered previously.
  4. As no paperwork is required for producing fake documents, they are priced much lower.
  5. In most cases, your false document will be ready in a matter of days

website: https://www.timesaverholdings.com website: https://www.timesaverholdings.com website: https://www.timesaverholdings.com website: https://www.timesaverholdings.com website: https://www.timesaverholdings.com website: https://www.timesaverholdings.com

CONTACT US https://timesaverholdings.com/ WhatsApp: +14086864759 Email: timesaverholdings@gmail.com https://timesaverholdings.com/contact-us/

Buy Fake Documents Online | Easy Documents Online, buy-fake-documents…Buy fake documents online, with us, we guarantee with best quality and client satisfaction, we sell from passports online.Buy Fake Documents Online – Counterfeit Documents |Buy fake documents online, Real passport for sale, Buy real ID …Buy Uk passport, Fake Uk driving license, False Canadian passport, Buy US fake ID card online, Buy novelty USA documents, Fake Frech passport online, Buy Real & Fake Documents – Buy Fake Documents Online …We Are Producers And Quality Sellers Of Real And Fake Documents. We Process And Produce Documents That You Can Use To Travel And Work In Any Part World ‎Buy Legit Passports Online Buy Real And Fake Documents Online,Buy Real and Fake … Buy Real And Fake Documents Online,Contact Us For Counterfeit Money Buy Real and Fake Documents Online Buy Real and Fake Documents Online, IELTS, RESIDENT PERMIT ,ID CARD, DRIVERS LICENSE, VISA, BIRTH CERTIFICATES, Diplomas SSN, SIN,Buy Real & Fake Passports online, Legit Documents Online |Buy Real& Fake Legit Documents online at Legit Global Docs. We deal in Passport, Driving License, ID Cards and Other Immigrants Documents at affordable princes Buy Genuine Documents | Real and Fake Identity Documents …Buy Real Documents Online | Buy Fake Documents Quality Services Of Buy Real And Fake Documents Online.We Process And Produce Real & Fake Documents Online That You Can Use To Travel And … Best buy fake documents online,buy fake documents online“Passport online, Fake Passports Online.buy fake documents onlinebuy documents online,buy fake passport online,fake documents online free,buy passport online,buy real fake documents review,valid documents online,buy new identity documents,buy real and fake passport online,buy real documents online,buy real and fake passport online,fake documents online,buy real fake documents ,fake documents for sale,buy fake passport online,buy passport online,buy fake currency online Buy Passports online,Buy Real And Fake Documents Online,Buy fake documents online, where can i buy fake passport, buy real fake passports, buy real and fake passport online, fake passport online maker, genuine passports for sale, purchase passport online, buy uk driving licence online, buy real driving license uk, buy eu driving licence without test, quickest way to get driving licence, fake bulgarian driving licence, buy real driver’s license, buy fake english driving licence, fake uk driving licence, buy genuine driving licence, buy driving licence dvla, fake drivers license online, fake driving licence, fake driver’s license, quickest and easiest way to get bike licence, fastest way to get a full uk driving licence, buy fake id online, scannable fake id, fake id maker online, birth certificate online, apply for birth certificate online, i’ve lost my birth certificate, birth certificate prices, full birth certificate uk, how do i get a copy of my birth certificate uk, instant bachelor’s degree, buy degree from any university, buy a degree uk, verifiable degree, fake degree from real university, fake college diploma maker, buy a degree from a real university, fake diploma high school, fake diplomas that look real, fake certificates online, fake certificate maker, best fake money, where can i buy counterfeit money, buy fake notes online, buy undetectable counterfeit money, buy counterfeit money, high quality counterfeit money for sale, buy fake money that looks real.Buy Real And Fake Documents Online]Buy Real And Fake Driver’s License Online]Buy Real And Fake Passports Online]Buy Driver’s License Online]Buy 100% Fake Bank Notes]Buy AUSTRALIAN DRIVER’S LICENSE AND I.D CARD]Buy British passport online ]Buy real ID card online]Buy Fake Driver’s Licen­se]Buy German Passport online] Buy SSN]Buy US Passport online]Buy ID Card Online]Buy Fake Documents Online] Buy registered documents online]Buy real documents online]Buy registered passports online]Buy Fake Counterfeit Money Online

buy real and fake documents https://timesaverholdings.com/…e-documents/ buy real passport online https://timesaverholdings.com/…port-online/ apply for real visa online https://timesaverholdings.com/…visa-online/ buy real driver's license online https://timesaverholdings.com/…ense-online/ buy residents permit https://timesaverholdings.com/…ent-permits/ buy verified ielts online https://timesaverholdings.com/…elts-online/ buy counterfeit money online https://timesaverholdings.com/…rfeit-money/ buy real and fake documents https://timesaverholdings.com/…e-documents/ buy real passport online https://timesaverholdings.com/…port-online/ apply for real visa online https://timesaverholdings.com/…visa-online/ buy real driver's license online https://timesaverholdings.com/…ense-online/ buy residents permit https://timesaverholdings.com/…ent-permits/ buy verified ielts online https://timesaverholdings.com/…elts-online/ buy counterfeit money online https://timesaverholdings.com/…rfeit-money/ buy real and fake documents https://timesaverholdings.com/…e-documents/ buy real passport online https://timesaverholdings.com/…port-online/ apply for real visa online https://timesaverholdings.com/…visa-online/ buy real driver's license online https://timesaverholdings.com/…ense-online/ buy residents permit https://timesaverholdings.com/…ent-permits/ buy verified ielts online https://timesaverholdings.com/…elts-online/ buy counterfeit money online https://timesaverholdings.com/…rfeit-money/ buy real and fake documents https://timesaverholdings.com/…e-documents/ buy real passport online https://timesaverholdings.com/…port-online/ apply for real visa online https://timesaverholdings.com/…visa-online/ buy real driver's license online https://timesaverholdings.com/…ense-online/ Contact emails .........time­saverholdings@gma­il.com WHATSAPP .........+1(408)686–4759 buy residents permit https://timesaverholdings.com/…ent-permits/ buy verified ielts online https://timesaverholdings.com/…elts-online/ buy counterfeit money online https://timesaverholdings.com/…rfeit-money/ buy real ssn online https://timesaverholdings.com/…-ssn-online/ buy real ssn online https://timesaverholdings.com/…-ssn-online/ buy real ssn online https://timesaverholdings.com/…-ssn-online/ buy real ssn online https://timesaverholdings.com/…-ssn-online/ buy real ssn online https://timesaverholdings.com/…-ssn-online/ APPLY FOR REAL AND FAKE DOCUMENTS ONLINE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR REAL AND FAKE DOCUMENTS ONLINE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR REGISTERED DOCUMENTS ONLINE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR REAL DRIVERS LICENSE ONLINE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR REAL ID CARDS ONLINE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR US DRIVER’S LICENSE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR REAL AND FAKE DRIVER’S LICENSE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR SSN ONLINE https://timesaverholdings.com/ BUY REAL PASSPORTS, DRIVER'S LICENSE AT https://timesaverholdings.com/ ID CARDS (whatsapp: +14086864759) SOCIAL SECURITY NUMBER CARD (SSN card) RESIDENTS PERMIT, VISA, WORK PERMIT, CITIZENSHIP DOCUMENTS, IELTS, GMAT, NEBOSH, TOEFL, NIN, SIN, marriage certificate Buy undetectable counterfeit money online At timesaverholdings documents, we produce original passports, driver's licenses, SSN cards, identity cards, visas, stamps and other documents for the following countries:USA, UK, Australia, Belgium, Brazil, Finland, France, Great Britain, Ireland, Italy, Netherlands, Norway, Austria, Sweden, Switzerland, Spain, Great Britain, USA and some others. We offer you one of the best services in the world. Most customers have experienced our true and outstanding service.

CONTACT US

Contact emails .........time­saverholdings@gma­il.com

WHATSAPP ............+14086864759

Our website.......... https://timesaverholdings.com

https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com

BUY COUNTERFEIT MONEY ONLINE THAT LOOKS REAL | BEST FAKE MONEY FOR SALE https://timesaverholdings.com/…rfeit-money/ whatsapp: +14086864759 / timesaverholdings@gmail.com Counterfeit Money For Sale | Buy Fake Money Online To begin with, there is a prevalent view that without money, you can’t be glad and happy with your life without limit. In all honesty, money runs the world, giving us opportunities or making us subject to other individuals or conditions. Let’s be honest, each thing we use in our regular day to day existence has its cost, and now and then we simply need money to manage the cost we inquire. The most ideal approach to keep away from financial hardships is to buy fake money from a dependable provider.

Here in our counterfeit store, we know the cost of financial autonomy, and it is much lower than you may suspect. Also, With our undetectable top-notch fake money for sale, you can carry on with your best life and increment your spending limit with almost no limits. Buy counterfeit money cheap.

In addition, if you believe that fake money for sale is not ordinarily utilized, you’re surely mixed up. There are a large number of counterfeit money for sale flowing all through the world consistently. Much of the time, individuals can’t decide if they have real or fake money for sale in their pockets. You can even get one out of a bank, without it being detected. Buy fake money now and enjoy delivery straight to your doorsteps.

Welcome to TIMESAVER HOLDINGS CONTACT US https://timesaverholdings.com/ WhatsApp: +14086864759 Email: timesaverholdings@gmail.com https://timesaverholdings.com/contact-us/

What Makes Us Stand Out In This Business Firstly, We are the most driving producers and providers of top Grade A counterfeit money for sale or buy fake money with 20 Years of Experience and Trust. Therefore, you can utilize our Fake Money That looks real in anyplace without a trace or being detected even by the best counterfeit money machines detectors or pens worldwide. Here at our Counterfeit store, we have taken the printing of best fake money as a craft and our fundamental priority. All things considered, every one of our counterfeit money for sale can be utilized freely in Hospitals, Walmart, ATM, Shops, Casinos, Purchase of Cars, Rents, Loans, Pharmacies, Shopping, Investment, and Filling Stations. To buy fake money online or get counterfeit money for sale simply get in touch with us and put in your order now. Buy Fake Money That Looks Real So, with us now around you can get Counterfeit Money for sale online, get Fake Money For Sale or fake money that looks real from us. Your dependable and trusted supplier of undetectable fake money or buy fake money that looks real.

Once more, We are the best and Unique producers of the best Fake Money That Looks Real, Counterfeit Money For Sale, Fake Money For Sale. With over a billion of our bills coursing far and wide. Certainly, When it comes to fake money for sale or where to buy fake money, We offer just unique Best and Top quality counterfeit money for sale. We additionally print and sell Grade A banknotes of more than 52 different currencies worldwide. Here is your opportunity to be a mogul. We produce our fake money consummately which makes it undetectable and Indistinguishable to the eye and to the touch. Buy counterfeit money online cheap.

Counterfeit Money For Sale Online Likewise, we send in different sizes all discrete and safe. Also, all of our counterfeit money for sale carries every one of holograms and watermarks and pass the light detector test with ease. Lastly, We will deliver the fake money straight to your home without the impedance of customs. We have a Huge amount

prepared in stock. EUROS, DOLLARS, POUNDS, AND OTHER CURRENCY. Counterfeit Money For Sale Why Should You Buy Counterfeit Money From Us? Firstly, if you have been looking for where to buy counterfeit money online? Then you’ve definitely come to the right place. Also, We can guarantee you the best quality undetectable counterfeit money that looks real, your security and safety when you buy fake money from our counterfeit store. Below are our security features we use in our craft.

Hologram Stripes with perforation, Reflective glossy stripe, Microprinting, UV Ink, Watermarks, Raised Printing, Eurion constellation, Security Thread, Matted surface, See-through number, barcode, and serial numbers, Pen test Passed, Dimension and thickness same as that of original bills, Different serial numbers. All our fake money also pass the 8-point counterfeit detection tests on all machines (ULTRAVIOLET, MAGNETIC INK, METALLIC THREAD, INFRARED, IMAGE, SIZE, THICKNESS, and SERIAL NUMBERS).

Furthermore, The look and feel of fake money for sale are key for trust and recognition in circulation. Before printing a large order of best fake money, we produce prototypes. These can be used to check whether the design and security features integrate perfectly to the customer’s ex­pectations. Also, with us, you are guaranteed a refund in case there is a problem with your package or the notes you receive are not what you expected. Counterfeit Money for sale. Also, have you been in the chase on the best techniques for clearing your commitments, taking care of your bills, buying your dream vehicle or dream house without scarcely lifting a finger?. Certainly, Today is positively your moment of retribution, buy fake money online from our shop (any total ) and get rich overnight. Anyway, our fake money for sale has a life span of 8 months and should not be saved in banks. Buy counterfeit money now from the best producers and distributors of fake money.

Buy fake and real documents online Buy Driver's license online Buy fake and real passports online Buy driver's license online Buy new birth certificate purchase documents online Buy certificates online APPLY FOR USA PASSPORT ONLINE BUY USA PASSPORT ONLINE BUY EU PASSPORT ONLINE APPLY FOR EU PASSPORT ONLINE BUY UK PASSPORT ONLINE APPLY FOR UK PASSPORT ONLINE Buy diplomas online Get new id cards online Original ielts certificates online Buy passport online Buy identity card online Buy driving license online Buy the residence permit online Buy/Get Citizenship Online Buy documents online Buy IELTS without exams Buy TOEFL Buy GMAT

Our website.......... https://timesaverholdings.com

https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com

Contact emails .........time­saverholdings@gma­il.com

WHATSAPP ............+14086864759

Ivulínek
před rokem

No, himalájské interiéry jsou určitě něco, čeho bychom chtěli dosáhnout v námi nově naplánované rekonstrukci ke které bychom si rádi pozvali firmu http://pwinterier.cz … Myslím si, že když člověk trochu lehce štrejchne tyto orientální vzorce do bytu či domu, udělá to naprosto jiný dojem z bytu a je tam daleko více útulněji…

 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

Kde se diskutuje

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK