Logo Cestydoprirody.cz

iSki Tracker, váš lyžařský deníček

29.December 2011
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Vyzkoušeli jsme pro vás iSki Tracker, což je nová aplikace pro chytrá zařízení s operačními systémy iOS (Apple) a Android. Pokud máte rádi zajímavé zbytečnosti, pak čtěte dál.
Hlavní foto článku
© intermaps, cestydoprirody.cz

Možná jste se již setkali s tím, že některá lyžařská střediska mají na svých webových stránkách informace o tom, který z jejich návštěvníků najezdil kolik kilometrů, jak dlouhou dobu tam strávil či kolik času proseděl na lanovce. Tyto informace získávají střediska i z aplikace iSki tracker, které se budu věnovat, a kterou pro vás připravila společnost Intermaps.

Hned na začátku bych chtěl zmínit, že aplikace iSki Tracker je zdarma jak pro platformu iOS, tak i Android a je ke stažení v App store, respektive Marketu. Díky tomu není problém si aplikaci jen tak pro zajímavost vyzkoušet a bude vás to stát jen energii z baterie. Podmínkou je zařízení vybavené GPS, protože na záznamu trasy celá aplikace stojí.

foto Pro test jsem použil telefon Samsung Galaxy Ace, takže jsem sáhl po variantě pro Android. Instalace z Marketu proběhla naprosto bez problémů a během pár okamžiků byla aplikace připravena ke spuštění. Po spuštění se objeví obrazovka s možností přihlášení. Pokud chcete aplikaci začít plnohodnotně použít, registrace a následné přihlášení je nutnost, ovšem můžete si aplikaci klidně jen prohlédnout a otestovat i bez registrace. Problémem možná pro někoho bude nejednotný jazyk aplikace. Některá slova jsou anglicky, jiná německy, ale žádné nastavení jsem v aplikaci nenašel. Při registraci je nutné vyplnit pár základních údajů a e-mailovou adresu, na kterou následně dorazí žádost o potvrzení. Poté je účet plně funkční a můžete se přihlásit.

foto Po přihlášení se zobrazí hlavní obrazovka celé aplikace. Zde jsou zobrazeny základní informace o vaší činnosti jako počet dnů strávených na lyžích, ujeté kilometry, poslední měření a několik ovládacích tlačítek. Nejdůležitější je velké zelené tlačítko, kterým zahájíte nový lyžařský den. Ve spodní části pak najdete ještě další ovládací prvky a to: zobrazení vaší historie, statistiky přátel, odkazy na další aplikace společnosti Intermaps a další informace či nastavení. Pro základní používání ale tyhle další tlačítka nebudete potřebovat a vystačíte si s tím největším.

foto Po stisknutí zeleného tlačítka se spustí záznam polohy pomocí GPS, a pokud je k dispozici připojení k internetu, zobrazí se i mapa z Google maps na které můžete sledovat svůj pohyb po lyžařském středisku. Pokud připojení není k dispozici (není ani potřeba), provádí se pouze záznam do paměti telefonu. Po skončení lyžování stačí záznam ukončit červeným tlačítkem. Na výběr budete mít ukončení bez uložení, s uložením či rovnou s vyhodnocením. Pro vyhodnocení je ovšem potřeba připojení k internetu, takže je možné jej odložit. Vzhledem k cenám datového připojení v cizině je velkou výhodou aplikace, že si vystačí i bez připojení.

Po celém dnu vám aplikace řekne, kolik jste najezdili kilometrů z kopce, kolik kilometrů jste strávili na lanovce nebo jak dlouho jste za celý den lyžovali. Díky GPS souřadnicím zároveň i dojde k zaměření lyžařského střediska, takže vaše data jsou po odeslání připojena k danému středisku, které je může zobrazit na svých webových stránkách spolu s informacemi od dalších lyžařů. Jak to vypadá, můžete vidět například zde: http://www.hochficht.at/…/ski-tracker.

O svůj den se pak můžete podělit se svými přáteli nebo si jen prohlídnout, jak jste celý den vlastně strávili.

Závěr

Pokud máte rádi tyto zajímavé zbytečnosti, pak aplikace iSki Tracker jistě stojí za vyzkoušení. Osobně se mi tyhle vychytávky líbí, ale nenapadá mě reálné využití. Pokud by ho někdo našel, budu rád, když se o něj podělíte pod článkem.

Aplikaci jsem testoval jeden den v lyžařském středisku Hochficht a za celou dobu jsem nezaznamenal žádným problém. Aplikace je stabilní a jednoduchá, ale účel plní na 100%, i když výstupy a následná statistika by mohla být lépe propracovaná a informací by se ze záznamu dalo vytěžit mnohem více.

Více informací najdete zde:
http://itunes.apple.com/…/id476298379?mt=8
https://market.android.com/details?…

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Tobiáška
před 8 měsíci

Všude se dozvídám, že napsat hashtag je hrozně složité. Já vím, že pro tu starší generaci může být problém orientovat se v současném světě, ale to nemění nic na tom, že si stačí zadat třeba slovní spojení jak napsat hashtag a třeba na https://napovime.cz/…sat-hashtag/ najdete skvělý článek od A do Z.

Jula
před 2 lety

<a href=„http://­www.seznam.cz“>le­hátko</a> [url=http://www­.seznam.cz]sez­nam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz

Ondřej Kostelník
před 8 lety

Využití je v tom, že to plní funkci lyžařského deníku. I když Appku odinstalujete, vaše záznamy na webovém účtu zůstanou zachovány a můžete se roky nazpět díval, kdy a kde jste byli a kudy jste jezdili. A to je super. Zkoušel jsem víc App a tato mně přišla nejlepší v záznamech dat. Propojení na fcb není tak velké, ale přesně to vyhodnocovalo jízdu na lanovce a na sjezdovce atd., což jiné aplikace né vždy dobře dávaly. Vývoj jde ale rychle dopředu, tak každý rok, to může být jinak v kvalitě různých aplikací. Testováno na Androidu 2.3 a teď to bude 4.2.2

Zdeněk Hrdlička
před 8 lety

Bohužel na iphonu mi to vůbec nefunguje, tak jak má. zkoušel i s připojením na net i bez. píše to úplné bludy.

před 10 lety

dune: Bohužel nemám možnost vyzkoušet na iPhone, na androidu po kliknutí na červené tlačítko „Beenden“ jsou k dispozici 4volby „Beenden + Auswerten“, „Beenden + später Auswerten“, Beenden + Löschen" a „Forsetzen“.

dune
před 10 lety

Nainstaloval jsem na iPhone, používám a bojuju s tím. Aplikce vůbec nenabízí po u končení dne v členku zmíněné volby, ale pouze Pauza, Konec a vymazání a Konec a odeslání. Takže pokud nechcete rovnou mazat a ani odesílat, musíte jít přes Pauzu. Ale druhý den se pak po restartu přičítá k prvnímu, takže nedojde k oddělení dnů. Pokud dám Pauza a pak úplně ukončím aplikaci, pak se jednotlivé dny oddělí, ale nejsem schopen to odeslat z Iphonu na web. Jako blázen do lyžování i iPhonů i jako hračička takovou aplikaci vítám, ale je tragicky nefunkční. Nebo nevíte někdo, jak ty problémy obejít?

Milan Mach
před 10 lety

Je to dobré,jen když ukládám den,tak se uloží s maximální rychlostí jen 100km.Víc ne.

před 10 lety

Dobrý den, dnes jsem to poprvé vyzkoušel a je to dobré, chtě nechtě musím přiznat, že na základě Vašeho článku jsem to naistaloval, a čekal jsem, že to půjde zase pryč, ale myslím, že ne, není to špatné a výstup je dostatečný. Díky za tip, čekám další. jt.

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK