Logo Cestydoprirody.cz

Transbikers objevují krásy světa na kole

17.June 2014
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Transbikers, to je další banda bláznů, která chce dokázat, že když se chce, tak to jde. Ale nepojedou si v autě (možná proto, že ani žádné nemají), oni pojedou na kole. Jak sami říkají, to totiž nejezdí na peníze, ale na tuk.
Hlavní foto článku

„Jednoho dne jsme se zbalili, sebrali kola a vyrazili na naše největší dobrodružství. dojeli jsme až do prosnulé Budapešti a zpět! Trasa dlouhá téměř 2000 km, s mizerným vybavením a tak omezeným rozpočtem, že by jste raději zůstali doma.“ Tak lze shrnout jejich první cestu, která klukům ukázala, že když se chce, tak to jde.

Popravdě to původně ani tak dlouhá cesta být neměla. Z plánovaného třídenního výletu do rakouské Vídně se nakonec vyklubala cesta, která trvala 18 dnů a kluci neměli ani vlastní stan. Naštěstí těsně před odjezdem vyhráli kameru a tak mohli svou cestu natočit. Na video se můžete podívat zde:

zdroj: youtube.com

To ale už bylo. Teď půjde do tuhého a pánové z transbikers mají opravdu velký plán. Už 30. června vyráží na cestu a říkají: „Máme rádi výzvy a přijali jsme další a mnohem náročnější. Dojet až k hranicím samotné Afriky na the Rock of gibraltar. opět bez peněz, s odhodláním natočit road movie (cestopisný film). Alespoň stan už máme svůj!“.

Marek Liška k cestě říká: „Z naší rodné Ostravy, vyrazíme vlakem do Prahy. tam to celé vypukne. Vyrazíme přes Německo, do cyklistům zaslíbeného Holandska a Belgie. navštivíme Francii a její hlavní město. Vydáme se skrz celé vyprahlé Španělsko, až k Gibraltarskému průplavu. v tomto bodě budeme na nejížnějšším bodě Evropy a už je to co by kamenem dohodil do Afriky. Poté nás čeká dlouhá cesta zpět domů. Během cesty navštívíme také významné místa, památky a turistické zajímavosti. Do plánu cesty jsme zařadili několik památek Unesco.“

Představení v grafické podobě najdete například na tomto videu:

zdroj: youtube.com

Pokud si o tomhle projektu chete přečíst něco víc, pak koukněte na jejich web www.transbikers.cz nebo na stránky na facebooku www.facebook.com/transbikers.

Klukům budeme držet palce, aby to zvládli a určitě budeme jejich postup Evropou sledovat. A kam se na dovolenou chystáte vy? :-)

Marek Liška

Marek se cestovatelem zatím nepovažuje. „Jedna malá cesta z nás nedělá cestovatele, abychom se mohli porovnávat s ostatními špičkovými dobrodruhy. Nicméně jdeme vstříc našemu snu a tím bezpochyby je procestovat svět.“ dodává. Marek se v poslední době velmi aktivně věnuje natáčení a editaci videa.

Reklama:

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

Kde se diskutuje

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK