Logo Cestydoprirody.cz

Kitzsteinhorn

30.November -1
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Dana Nováčková
Hlavní foto článku
galerie >

Kitzsteinhorn je vrchol v Alpách v pohoří Vysoké Taury, ležící nedaleko od obce Kaprun v rakouské spolkové republice Salzbursko. Tento ledovec leží severně od nejvyššího rakouského vrcholu Grossglockner a dosahuje výšky 3203 metrů nad mořem.

Kitzsteinhorn není jen známe lyžarské středisko (rozkládá se na severních svazích masivu), výletit se zde dá krásně i v létě. I když tragická nehoda v roce 2000 turistický ruch zpočátku ovlivnila, nyní už nám tuto událost připomíná jen skleněný pomník pod lanovkou.

Pokud navštívíte toto středisko v létě jako my, určitě doporučujeme si ráno přivstat a nasednout hned na první lanovku. Užijete si tak horu skoro nedotčenou lidmi a nasajete tu správnou atmosféru.

Protože je Kitzsteinhorn ledovec, nabízí vyžití na sněhu po celý rok a téměř během celého roku se zde dá i lyžovat. Pokud sem zamíříte během letních měsíců, tak se kromě nádherných výhledů na Alpy a tras pro pěší turistiku můžete těšit například na Ice Arenu, která zabaví nejen vaše děti na hodně dlouhou dobu:-).

Ze stanice lanovky ve výšce 3029m se můžete vydat ještě na úplný vrchol hory do výšky 3203m, ale tato cesta není určena pro každého. Pokud nepatříte mezi zkušené turisty a nemáte s sebou potřebné vybavení, směrem k vrcholu se raději nevydávejte. Pokud se na výstup necítíte, jistě oceníte vyhlídkovou plošinu ve výšce 3035m nad mořem a průchod skalou na druhou stranu kopce.

Ke stanici lanovky se dostanete buď autem nebo „turistickou“ autobusovou linkou z Zell am See či Kaprunu. Pro ty, co přijedou autem, je k dispozici několik dostatečně velkých parkovišť.

Na výhledu před nadmořskou výškou 3029 se nachází fotopoint, který vás vyfotí a uloží vaši fotku na internet, kde si ji můžete později upravenou vyzvednout.

http://www.kitzsteinhorn.at/…otopoint.htm

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

Kreuzek Höhenweg
18.September 2017
Ještěd 1012 m
19.May 2017
Sněžka 1603 m
18.May 2017
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (1.11km)
Vrchol (1.59km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.70km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.70km)
Vrchol (1.74km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK