Logo Cestydoprirody.cz

Zimní sezóna 2011/12 v Tyrolsku - přehled akcí

9.October 2011
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan a Österreich Werbung
I zimní sezóna 2011/12 se v tyrolských lyžařských oblastech bude zahajovat slavnostně celou řadou koncertů, večerních party a samozřejmě spoustou sportovních událostí, na které jsme si v Alpách již zvykli. Ale nejen zahájení sezóny bude ve velkém, na návštěvníky Tyrolska čekají mimořádné události průběžně po celou zimní sezónu.
Hlavní foto článku
© Tirol Werbung/Daniel_Z

Zahájení sezóny

Hlavní start sezóny zajistí jako již tradičně 5 tyrolských ledovců. Neplatí to ovšem tak doslova pro Hintertuxský ledovec, protože tato jediná rakouská celoroční lyžařská oblast nabízí radovánky na sjezdovkách po celých 365 dní v roce a tak zde zimní sezóna vládne non-stop.

Jako opravdové lyžařské hvězdy se mohou cítit hosté v údolí Ötztal. Zahájení sezóny Maxx Mountain v Söldenu zajistí první závody světového poháru v alpském lyžování mužů i žen v této sezóně, a to na sjezdovkách na Ötztalském ledovci ve dnech 21. a 23. října 2011. Více informací najdete na www.oetztal.com.

Na Kaunertalském ledovci zahájili už koncem září zahřívací kolo sezóny příznivci lyžování ve volném terénu a snowboardisté. Ve dnech 14. – 16. října 2011 se pak bude konat již legendární Kaunertalské zahájení lyžařské sezóny. Zima se tu bude probouzet z letního spánku významnými sportovními akcemi a bujarými oslavami. Podrobný přehled akcí hledejte na stránkách www.kaunertaler-gletscher.at/cs.

Sjezdovky jsou bílé a nebe nad nimi modré, přesně tak si všichni představují Alpy a svojí dovolenou. Na Stubaiském ledovci rozhodli pojmout letošní zahájení sezóny právě v této bavorské bílomodré barvě pod heslem Oktoberfest. Sudy se budou při této akci napodobující slavné pivní slavnosti v Mnichově narážet 15. a 16. října 2011. Sportovnější ladění bude mít akce SportScheck Gletscher Festival, která proběhne 3. až 6. listopadu 2011 a při níž si milovníci lyžování budou moci na Stubaiském ledovci vyzkoušet sportovní potřeby řady zúčastněných výrobců. Stubaiský ledovec najdete na internetu na adrese www.stubaier-gletscher.at.

Zimní sezónu uvítají v alpském údolí Pitztal hned dvakrát. Při slavnosti na Pitztalském ledovci 29. a 30. října 2011 a o týden později ještě jednou při zahájení běžkařské sezóny ve dnech 5. a 6. listopadu 2011 v nově vybudovaném běžkařském centru. Aktuální informace najdete na www.pitztaler-gletscher.at/cs.

Zahájení zimní sezóny v Ischglu je každoročně událostí, o které se mluví nejen mezi příznivci Rakouska, Alp a lyžování. Na začátek sezóny 2011/2012 se bude 25. a 26. listopadu 2011 konat velkolepý zahajovací koncert Top of the Mountain, který bude korunovat první lyžařský den na Idalpe. Jména vystupujících na koncertu se udržují ještě v tajnosti a budou zveřejněna později. Pokud se chcete na akci vydat, pak určitě sledujte www.ischgl.com/cz.

Lyžařský region St. Anton am Arlberg zve všechny ve dnech 2. – 4. prosince 2011 na festival k zahájení lyžařské sezóny. Hosté mohou po tři dny testovat nejnovější sjezdovky a vyzkoušet si své schopnosti při St. Anton Ralley. O dobrou náladu se postará skupina SWR3-Coverband, peněženky hostů potěší zvláště výhodné nabídky na zahájení sezóny během týdne slev Schneekristallwoche (Týden sněhových vloček). Ceny skipasů včetně všech akčních nabídek a slev najdete www.stantonamarlberg.com.

Ve dnech 2. – 4. prosince 2011 se slaví rovněž v lyžařské oblasti Serfaus-Fiss-Ladis. Hosty potěší Snowfestival, který má na programu různé zábavné akce a představení. Mimořádným lákadlem pro hosty bude možnost jezdit 3. prosince 2011 v rámci akce Fun & Action Days celý den zdarma. Informace o tomto lyžařském středisku najdete na www.serfaus-fiss-ladis.at.

Veselé slavnosti a zajímavé programy chystají také v údolí Alpbachtal. Ve dnech 16. a 17. prosince 2011 se o večerní zábavu postarají různé hudební skupiny a přes den se mohou sportovně založení hosté vydovádět na 54 kilometrech sjezdovek – a to i v novém lyžařském areálu. Webová prezentace střediska Alpbachtal je na adrese www.alpbachtal.at.

Další akce během roku

Zimní radovánky extra třídy přinese tradiční víkend na Hahnenkammu v Kitzbühelu ve dnech 20. – 22. ledna 2012, což jsou nejtěžší závody světového poháru v sezóně. Stejně jako v předcházejících letech slibují 72. závody na Hahnenkammu prvotřídní sportovní zážitky a zábavné programy, protože v Kitzbühelu se v těchto dnech koná leccos i mimo sjezdovku, což mezitím vešlo ve známost už i za hranicemi Rakouska. Více informací na ww.kitzbuehel­.com/cs a www.hahnenkamm.com.

Všichni fanoušci snowboardingu se už těší na 4. února 2012, na speciální, přímo kultovní událost v tomto sportovním odvětví. Akce Billabong Air&Style probíhající v aréně na Bergiselu v Innsbrucku je dokonalou směsicí sportu, hudby a zábavy. Díky řadě vystupujících hvězd a nepřebernému množství zúčastněných fanoušků se tato událost stává vrcholným zážitkem. Předváděné kousky na U-rampě jsou krkolomné – hraje se totiž o hodně! Pokud chcete vidět například fotografie z předchozích ročníků, zavítejte na web www.air-style.com.

Ve dnech 26. ledna – 1. února 2012 se více než 70 příznivců lyžování ve volném terénu sejde při akci Bigmountain v Hochfügenu v údolí Zillertal. Tato sportovní událost patří k nejvyšší kategorii v řadě závodů Freeride World Tour Qualifier. Diváci se mohou těšit na obdivuhodné skoky a ohromující odvážné jízdy na obávané východní stěně. Akce má i svůj vlastní we a to s adresou www.bigmountain-hochfuegen.com.

Absolutně největší sportovní a společenskou událostí zimní sezóny jsou zimní olympijské hry mládeže (YOG) 2012, které se konají ve dnech 13. – 22. ledna 2012 v Innsbrucku a v Seefeldu. První zimní olympiáda mládeže zapálí už potřetí olympijský oheň v Tyrolsku. Vlajka s pěti olympijskými kruhy zavlála nad Tyrolskem už v roce 1964 a pak v roce 1976 a nyní se zde s napětím odpočítávají poslední měsíce před zahájením prvních zimních olympijských her mládeže. Innsbruck, Seefeld a Kühtai se ve dnech 13. – 22. ledna stanou centrem zájmu celého sportovního světa. Více než 1.000 mladých sportovkyň a sportovců z více než 60 zemí se už těší na vzájemná sportovní klání při více než 63 závodech v 15 disciplinách. Kdo chce mladým účastníkům fandit a být živě při tom, jak předvádějí své sportovní výkony a lámou rekordy, může se na internetové adrese www.tickets.innsbruck2012.com pokusit získat jednu z limitovaných vstupenek.

Zima, sníh a led se bude přirozeně oslavovat také v dalších tyrolských lyžařských oblastech. Ať už u jezera Achensee nebo v tyrolské lyžařské aréně na Zugspitze, v areálu SkiWelt v pohoří Wilder Kaiser, v údolí Brixental, v Seefeldu nebo ve Východním Tyrolsku, všude tam jsou na správném místě všichni ti, kdo se chtějí v zimě pohybovat na snowboardu, na lyžích, na saních nebo na bruslích. Nechť sněhové vločky padají, lyžařská sezóna budiž zahájena.

Ještě jednou a přehledněji

Takže když to shrneme, letošní zimní lyžařská sezóna v Tyrolsku bude probíhat následovně:

 • 14. – 16. října 2011 – Kaunertalské zahájení lyžařské sezóny
 • 15. – 16. října 2011 – zahájení na Stubaiském ledovci
 • 21. – 23. října 2011 – první závody světového poháru v alpském lyžování mužů i žen
 • 29. – 30. října 2011 – slavnosti na Pitztalském ledovci
 • 5. – 6. listopadu 2011 – zahájení běžkařské sezóny v Pitztalu
 • 25. – 26. listopadu 2011 – koncert Top of the Mountain
 • 2. – 4. prosince 2011 – zahájení sezóny v regionu St. Anton am Arlberg
 • 2. – 4. prosince 2011 – zahájení v lyžařské oblasti Serfaus-Fiss-Ladis
 • 16. – 17. prosince 2011 – zahájení sezóny v údolí Alpbachtal
 • 20. – 22. ledna 2012 – 72. závody na Hahnenkammu
 • 26. ledna – 1. února 2012 – Bigmountain v Hochfügenu
 • 4. února 2012 – Billabong Air&Style
 • 13. – 22. ledna 2012 – zimní olympijské hry mládeže (YOG) 2012
Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK